Marek Pindeš Iné športy

Volejbalisti Slovenska vrátili Rumunom požičané

Slovenskí volejbaloví reprezentanti odohrali v nedeľu podvečer v Mestskej športovej hale na Klokočine druhé stretnutie 5. kola Európskej ligy proti Rumunsku.

Slovensko – Rumunsko 3:0 (16, 22, 18) Zápas trval: 75 minút , rozhodovali: Raptis (Gréc.). Szmydynski (Poľ.). 200 divákov. SR: Bencz, M. Kubš, Piovarči, M. Hukel, Zaťko, L. Diviš st., libero Ondrušek (Michalovič). Tréner: E. Zanini. Rumunsko: Lica, Borota, Spinu, Teotoc, Laza, Dragos, libero Feher. Tréner: S. Moculescu. Úvod duelu patril domácim hráčom, ktorí si vypracovali vedenie 6:2. Hosťujúci tréner na nepriaznivú situáciu reagoval timeoutom po ktorom sa Balkánci vzchopili a vyrovnali stav na 7:7. Volejbalisti spod Tatier však získali vedenie opäť na svoju stranu a po Piovarčiho bloku viedli 12:8. Slovenským reprezentantom vychádzala hra v útoku vyvarovali sa zbytočných chýb, čoho výsledkom bol triumf v prvom sete v pomere 25:16. Na začiatku druhého setu viedli Rumuni 2:0, no Slováci skóre hneď otočili na 4:3. Húževnatý súper následne po ese Licu viedol 6:4 a domáci tréner si vyžiadal timeout. Slováci umnou hrou sťahovali náskok súpera a po úspešnom zakončení Bencza svietil na ukazovateli stav 9:9. Slovenskí reprezentanti následne zlepšili podanie i útok na sieti, kde sa presadila dvojica Hukel – Diviš a náskok Slovákov vzrástol na rozdiel štyroch bodov 15:11. Rumuni sa však nevzdávali a vďaka vynikajúcej obrannej hre vyrovnali na 17:17. Záver druhého dejstva však zvládli lepšie domáci volejbalisti, vyhrali ho v pomere 25:22 a ujali sa vedenia 2:0 na sety. Tretí set patril Slovákom. Hneď v jeho úvode sa esom prezentoval Kubš a po útoku Diviša a Piovarčiho viedli naši volejbalisti 4:0. Rumunom nevychádzalo prakticky nič naopak zverenci trénera Zaniniho po esách Piovarčiho viedli 9:1 resp. 11:4. Súper sa snažil s nepriaznivým vývojom niečo spraviť, no slovenskí reprezentanti si už víťazstvo z rúk nepustili vyhrali set 25:19 a stretnutie hladko 3:0 na sety. O týždeň sa stretnú slovenskí reprezentanti rovnako v Nitre s reprezentáciou Veľkej Británie.