Marek Pindeš Iné športy

Volejbalisti nestačili na Trenčanov

Volejbalová extraliga mužov 5. kolo.

VK Ekonóm SPU Nitra – ATC COP Trenčín 2:3 (22, –22, –13, 25, –12). **SPU NITRA: **Šompľak, Krajčík 19b, Hukel M. 9b, Mikušovič 15b, Hukel J. 11b, Száraz 16b libero: Hruboška, Vavro 2b, Ťapušík 3b,Kempa, Czápa 1b, Valent Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a M. Sarka, 131 min, 200 divákov.

V piatom kole extraligy volejbalistov privítal domáci celok VK Ekonóm SPU Nitra na domácej palubovke ATC COP Trenčín. Úvod stretnutia patril vysokoškolákom spod Zobora, prvý set vyhrali Nitrania 25:22. V druhom dejstve však začali zverenci trénera Hukela robiť chyby, čo súper okamžite využil a vyrovnal stav na 1:1. Tretí set bol v jasnej réžii mladých Trenčanov, na ktorých útočnú hru nedokázali nájsť domáci volejbalisti recept. Nitre sa síce podarilo vyhrať štvrtý set a vyrovnať stav stretnutia na 2:2, no v tajbrejku si Trenčania vypracovali trojbodový náskok, ktorý si už do konca stretnutia ustrážili. VK Ekonóm SPU Nitra napokon podľahol ATC COP Trenčín 2:3.

Ostatné výsledky: Púchov – Stará Ľubovňa 0:3, , STU BA – VKP BA 1:3, Svidník – Prešov 3:1.