Marek Pindeš Iné športy

Volejbal ženy: Začali boje v skupinách o 1.- 4. a 5. – 8. miesto

Volejbalová Extraliga žien začala počas víkendu zápasmi v skupinách o 1- 4 a 5 – 8 miesto.

Skupina o 1. – 4. miesto: ŠK ŽU Žilina – UKF Nitra 3:1 (20, –17, 25, 16) 99 min, rozhodovali: Malík a Hnát, 150 divákov.

UKF: Brunayová, D. Hradecká, Majchrovičová, Petranová, V. Stankovianska, L. Hradecká (liberka Novotná, Firická, Labaiová, Hadžová). Tréner: M. Henček

Nitrianky v prvom sete ťahali za kratší koniec, no v druhom dejstve triumfovali 25:17. Volejbalistky ŠK ŽU Žilina dokázali prelomiť aktívnu hru nitrianskych vysokoškoláčok až v tretom sete. kde hostky síce viedli no koncovka patrila domácim hráčkam. Štvrtý rozhodujúci set patril už jednoznačne Žilinčankám, ktoré napokon vyhrali set 25:16 a stretnutie 3:1.

Ostatný výsledok: Spišská Nová Ves – Senica 0 : 3

Skupina o 5. – 8. miesto: COP Nitra – VTC Pezinok 3:1 (-21, 22, 8, 21)

Nitrianske gymnazistky nastúpili do zápasu nekoncentrované, čoho výsledkom bola strata prvého setu. V nasledujúcich setoch však domáce hráčky zlepšili servis a obranu na sieti čo bolo základom pre víťazstvo. Zverenkyne trénera Lukáča zdolali Pezinčanky napokon zaknihovali víťazstvo 3:1.

Ostatný výsledok: Žiar nad Hronom – Spoje BA 2:3