Marek Pindeš Iné športy

Volejbal ženy: UKF nepustilo ani set

Volejbalová extraliga žien pokračovala v sobotu 16. kolom.

**UKF Nitra – AC Žilina 3:0 (14, 18, 23). ** UKF Nitra: L. Hradecká, D. Hradecká, M. Stankovianska, V. Stankovianska, Frindtová, Rosenbergerová (libero Mézesová a Sabová, Ružbaská). V sobotu privítali volejbalistky UKF Nitra na domácej palubovke v športovej hale Olympia súperky zo Žiliny. Nitrianky vstúpili do zápasu vynikajúco, keď v prvej sade dovolili uhrať hostkám iba štrnásť bodov. V druhom sete pokračovali zverenkyne trénera Mareka Henčeka v nastúpenom trende, keď im vychádzala hra v poli i na sieti a ziskom setu na osemnásť sa ujali v zápase vedenia 2:0. V treťom sete sa však dostavila na nitrianske hráčky menšia nekoncentrovanosť, čím dovolili súperkám uhrať niekoľko výmen v ich prospech. Koncovka setu však patrila volejbalistkám spod Zobora, ktoré vyhrali set v pomere 25:18 a stretnutie hladko 3:0 na sety.

Senica – COP Nitra 2:3 (20, –23, 24, –11, –10). COP Nitra : Lukáčová, Drobňáková, Salanciová, Hudecová, R. Kubaliaková, Kmecová (libero Nikmonová, Vernerová, J. Kubaliaková). **Ostatné výsledky: ** Spišská Nová Ves – Pezinok 1:3, Spoje – Žiar nad Hronom0:3.

1 UKF Nitra 16 14 2 30 2 COP Nitra 16 13 3 29 3 Pezinok 16 11 5 27 4 Spišská Nová Ves 16 8 8 24 5 Senica 16 6 10 22 6 Žiar nad Hronom 16 6 10 22 7 Spoje Bratislava 16 3 13 19 8 Žilina 16 3 13 19