Marek Pindeš Iné športy

Volejbal ženy: Koniec sezóny UKF piate, ŠG ôsma priečka

O 5. miesto Pezinok - ŠK UKF Nitra 3:2 (12, -23, -22, 22, 11) O 7. miesto VK Spišská Nová Ves - ŠG Nitra 3:1 (-25, 16, 18, 22)

Vysokoškoláčky SK UKF NITRA prehrou v Pezinku obsadili konečnú piatu priečku. Domáce volejbalistky predviedli v prvom sete na palubovke hráčsky uragán. Neskôr sa však začali trápiť, čo využili hosťujúce hráčky a získali psychickú výhodu. V piatom rozhodujúcom sete sa opäť presadili domáce. Výhra v tomto stretnutí im však nestačila a skončili na celkovom 6. mieste. Tréner Nitry Ľuboš Červenka bol s výsledkom zápasu spokojný a tak isto vládla spokojnosť aj s konečnou piatou priečkou.

V stretnutí medzi Spišskou Novou Vsou a ŠG Nitra domáce hráčky potvrdili úlohu favoritiek. Po prehratom prvom sete sa upokojili a bez problémov zvíťazili. Trénerka ŠG Nitra hodnotí ôsmu priečku ako reálny obraz zloženia tímu v tejto sezóne.