Marek Pindeš Iné športy

Volejbal ženy: Hráčky UKF nestačili na Senicu, COP prehralo v Žiari

Počas víkendu pokračovala volejbalová Extraliga žien 2. kolom oboch hracích skupinách.

UKF Nitra – VK Senica 0:3 UKF: D. Hradecká, Majchrovičová, Petranová, V. Stankovianska, Firická, Brunayová (libero Novotná, Révayová, Labaiová, L. Hradecká, Kredatusová, Hadžová).

V skupine o 1.-4. miesto privítali v športovej hale Olympia hráčky UKF Nitra volejbalistky VK Senica. Prvý set stretnutia bol vyrovnaný, domáce hráčky môžu mrzieť nevyužité tri setbaly, čo hostky využili na zisk setu vo svoj prospech. V druhom sete patrila palubovka Seničankám, keď v ňom triumfovali 25:14. Tretí dejstvo malo opäť vyrovnaný priebeh, no Záhoráčky lepšie zvládli koncovku v rozhodujúcich momentoch a zvíťazili v Nitre bez strety setu.

Ostatný výsledok: Žilina – Sp. N. Ves 3:1.

1. Senica 2 2 0 6:0 4
  2. Žilina 2 2 0 6:2 4

3. UKF Nitra 2 0 2 1:6 2 4. Sp. N. Ves 2 0 2 1:6 2

Skupina o 5.-8. miesto MŠK Žiar n/Hr. – COP Nitra 3:2 (-24, 16, –18, 17, 12). ** COP: Lukáčová, Krišková, Herelová, Janovcová, Kubaliaková, Drobňáková (libero Nikmonová, Volfová). V skupine o udržanie nastúpili volejbalistky COP Nitra dokázali v Žiari nad hronom uhrať dva víťazne sety no v rozhodujúcom piatom sete stratili vedenie, čo domáce hráčky využili otočili stav a zápas vyhrali 3:2 na sety. ** Ostatný výsledok: Spoje – Pezinok 3:0.

5. Žiar n/Hr. 14 7 7 28:29 21 6. COP Nitra 14 6 8 26:30 20 7. Spoje 14 5 9 23:35 19 8. Pezinok 14 4 10 19:35 18