Marek Pindeš Iné športy

Volejbal ženy: Domáci triumf COP, UKF nestačilo na Senicu

Volejbalová Extraliga žien mala v sobotu na programe súboje piateho kola v oboch hracích skupinách

V skupine o 1.-4. miesto odohrali nitrianske vysokoškoláčky stretnutie na palubovke favorizovanej Senice.

VK Senica – UKF Nitra 3:0 (13, 28, 13). ** **UKF Nitra: D. Hradecká, , L. Hradecká , Petranová ,V. Stankovianska, Petranová, M. Stankovianska, Labaiová (libero Firická, Novotná, Hadžová, Urcikánová, Firická, Majchrovičová).

V úvodnom sete to bola jednoznačná záležitosť Seničaniek, ktoré vyhrali túto časť hry 25:13. Druhé dejstvo malo už vyrovnaný priebeh, Nitrianky mali v jeho koncovke dokonca setbal, no nepodarilo sa im ho premeniť, čo následne domáce hráčky využili pre zisk setu vo svoj prospech.(28:25). Tretí set bol obrazom toho prvého, volejbalistky Senice v ňom jasne dominovali a vyhrali stretnutie hladko 3:0.

1. Senica 5 5 0 15:0 10
  2. Žilina 4 3 1 9:6 7

3. UKF Nitra 5 1 4 5:13 6 4. Sp. N. Ves 4 0 4 2:12 4

Skupina o 5.-8. miesto: **COP Nitra – MŠK Žiar n/Hr. 3:2 (23, –21, 12, –23, 12). ** **COP: **Lukáčová, Drobňáková, Kubaliaková, Herelová, Janovcová, Krišková (libero Nikmonová, Salanciová, Hudecová).

Ostatný výsledok: Pezinok – Spoje 3:0. 5. COP Nitra 17 9 8 35:34 26 6. Žiar n/Hr. 17 8 9 35:35 25 7. Pezinok 17 6 11 27:40 23 8. Spoje 17 5 12 23:44 22