Marek Pindeš Iné športy

Volejbal: Slovensko - Česko 1:3

V rámci prípravy na Majstrovstvá Európy odohrali slovenskí volejbaloví reprezentanti s Českom neoficiálne prípravné stretnutie v Mestskej športovej hale na Klokočine v Nitre.

Slovensko – Česko 1:3 (19, –22, –22, –16) 105 minút, rozhodovali: Dovičovič, Bajči. bez divákov.

SR: Kohút, M. Sopko st., Ogurčák, M. Nemec, Kmeť, Zaťko, libero Pipa (Bencz, Piovarči, L. Diviš st., Hollý). Tréner: E. Zanini ČR: Lébl, M. Novotný, Holubec, Pláteník, Štokr, Ticháček, libero Kryštof (Bence). Tréner: J. Svoboda.

Slováci začali veľmi dobre, daril sa im servis a prvý set vyhrali v pomere 25:19. Druhý set mal vyrovnaný priebeh. Zverenci trénera Zaniniho vždy doťahovali náskok súpera. Podarilo sa im dotiahnuť najprv na 11:11 neskôr na 21:21, ale koncovka setu patrila Čechom, ktorý vyhrali 25:22. Tretí sed mal podobný priebeh ako predchádzajúci s rovnakým koncom. Českí reprezentanti ho vyhrali v pomere 25:22. Rozbehnutý a v pohode hrajúci súper nenechal už nič na náhodu a triumfoval aj v štvrtom sete a to v pomere 25:16. Slováci tak podľahli v prvom neoficiálnom stretnutí Česku 1:3 na sety. ** V sobotu 29. augusta o 18.00 sa obaja súperi stretnú opäť. Zápas už bude oficiálny s prístupom divákov.** Pre oba tímy to bude posledná generálka pred odchodom na majstrovstvá Európy v Turecku.