Marek Pindeš Iné športy

Volejbal: Slováci v generálke na ME úspešní, zdolali Čechov 3:1

Slovensko - Česko 3:1 (-21, 19, 19, 22) 115 minút. Rozhodovali: Bajči, Dovičovič, 400 divákov.

SR: Masný, Kohút, Sopko, Ogurčák, Nemec, Kmeť, libero Pipa (Piovarči, Zaťko). Tréner: E. Zanini. ČR: Popelka, Hudeček, Veselý, Král, D. Konečný, Ticháček, libero Kryštof (Štokr, Lébl, Pláteník, Holubec). Tréner: J. Svoboda.

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v generálke na majstrovstvá Európy v Turecku nad Českom 3:1. V zostave trénera Emanuele Zaniniho nastúpil nitrianskej hale na Klokočine aj Michal Masný, ktorý v piatok nehral pre problémy s chrbtom. V prvom sete mali mierne navrch Českí reprezentanti a vyhrali ho v pomere 25:21. V druhom sete zlepšili Slováci servis a hru na sieti, čoho výsledkom bol triumf v sete v pomere 25:19 a vyrovnanie stavu na 1:1. Tretí set patril najmä Sopkovi, ktorý sa blysol niekoľkými blokmi. Slováci si dobrou hrou vytvorili viacbodový náskok položili súpera na kolená a vyhrali tretí set v pomere 25:19. Štvrté dejstvo malo priebeh ako na hojdačke. Slováci viedli už 7:3 a však súper neskladal zbrane a po ese Popelku bolo vyrovnané 11:11. Hostia sa dostali po bode z podania dokonca do vedenia 14:13. Koniec setu však zvrátili Slovenskí reprezentanti na svoju stranu vyhrali ho 25:22 a zápas celkovo 3:1. Od nitrianskeho publika si vyslúžili veľký potlesk. Trénera Zaniniho čaká neľahká úloha a to oznámiť konečnú 12-člennú nomináciu. Do Tureckého Izmiru odchádza slovenská výprava v utorok. V základnej skupine na šampionáte sa Slováci stretnú so Slovinskom, Gréckom a Španielskom.