Marek Pindeš Iné športy

Volejbal muži: VK Ekonóm SPU Nitra uspešný aj proti STU Bratislava

Volejbalová Extraliga mužov mala v utorok 17. novembra na programe 11.kolo.

STU Bratislava – SPU Nitra 0:3 (-21, –14, –21) Nitra: Šompľak 5b, Vavro 7b, Czápa 7b, Mikušovič 10b, Krajčík 11b, Gál 8b (libero: Hruboška, Száraz, Hukel J. 1b)

Hráči z pod Zobora vstúpili do zápasu veľmi dobre a aj vďaka kvalitnému servisu Šompľaka si vypracovali vedenie 8:3. Následne domáci svoju hru zlepšili, no na v pohode hrajúcich Nitranov to nestačilo a prvé dejstvo vyhrali pomerom 25:21. Druhý set bol jednoznačne záležitosťou zverencov trénera Kalného, ktorí viedli už 16:6 resp. 20:9, keď sa prezentovali výbornou obranou na sieti vďaka ktorej získali 8bodov. V závere setu domáci získali pár bodov so svoj prospech, čím skresali nepriaznivé skóre. Záver setu však patril opäť, ktorí v ňom dominovali a vyhrali ho pomerom 25:14.V treťom sete viedli Bratislavčania 8:6 a následne aj 16:14 no Nitrania od toho momentu zabrali na vyššie obrátky, skóre otočili vo svoj prospech. Set vyhrali pomerom 25:24 a stretnutie presvedčivo 3:0 na sety. ** Ostatné výsledky 11. kola: ** Trenčín – Prešov 0:3 (-23, –25, –24) Nové Mesto nad Váhom – VKP Bratislava (v Bratislave) 0:3 (-11, –17, –23) Zvolen – Púchov 1:3 (-25, –18, 23, –18)