Marek Pindeš Iné športy

Volejbal muži: Víťazstvo v Prešove, prehra doma s VKP

Volejbalová extraliga mužov pokračovala počas víkendu 2. a 3. kolom.

Extraliga muži – 2. kolo: Slávia VK PU Prešov – VK Ekonóm SPU Nitra 1:3 (19, –18, –17, –33). ** SPU Nitra: Šompľak, Mikušovič, Száraz, M. Hukel, Krajčík, J. Hukel (libero Hruboška, Valent, Czápa). ** Ostatné výsledky 2. kola : Svidník – Púchov 3:2 VKP Bratislava – Myjava 3:0 Stará Ľubovňa – Trenčín 3:2 ** Extraliga muži – 3. kolo:** VK Ekonóm SPU Nitra – VKP Bratislava 1–3 (23,–16,–23,–15). SPU Nitra: Šompľak,Hukel J., Száraz, Mikušovič, Krajčík, Hukel M. Libero: Ligač, Vavro, Kempa, Czápa, Valent

V 3. kole volejbalovej extraligy hostila Nitra na domácej palubovke VKP Bratislava. Nitrania po sobotňajšom víťazstve v Prešove začali súboj proti VKP nebojácne. Domáci vysokoškoláci si dobrým servisom i blokom na sieti vypracovali vedenie, na ktoré súper nedokázal včas reagovať. Nitra sa tak ziskom setu 25:23 ujala vedenia 1:0. Druhý set bol vyrovnaný do polovice jeho priebehu. Hostia následne zlepšili podanie a a dokázali odolať aj nitrianskemu útoku, čo bol základ ich úspechu pre zisk setu 25:16 a vyrovnanie stavu stretnutia na 1:1. Tretia sada bola z oboch strán vyrovnaná, chlieb sa lámal až v samotnom závere tejto časti hry. Nitrania sa za stavu 23:23 dopustili chyby, čo súper okamžite trestal a ujal sa pod Zoborom vedenia 2:1. V štvrtom sete skúsení Bratislavčania hru kontrolovali, keď triumfom v pomere 25:15 dotiahli zápas do víťazného konca.

Ostatné výsledky – 3. kola: Prešov – Púchov 3:1 Myjava – Stará Ľubovňa STU Bratislava – Svidník 1:3