Správy

Vodiči, pripravte sa na obmedzenia: Ulicu v Nitre pri nemocnici dočasne UZAVRÚ

Uzávierka ulice ovplyvní aj linky MHD. Pre chodcov bude sprístupnený chodník len na jednej strane cesty.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pripravte sa na obmedzenia: Ulicu v Nitre pri nemocnici dočasne UZAVRÚ
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Špitálska ulica v Nitre bude dočasne uzavretá. Dôvodom sú vodárske práce. Informuje o tom radnica na mestskej stránke.

„Prvá etapa uzávierky Špitálskej ulice sa začína 27. mája a potrvá do polovice júla. Pre osobnú a verejnú dopravu to bude znamenať nutnosť použiť náhradné trasy,“ uvádza mesto.

Dočasná uzávierka

Dôvodom dočasnej uzávierky cesty je montáž vodovodného potrubia, ktorá sa bude realizovať vo viacerých etapách. „V tejto etape, začínajúcej od soboty, sa budú riešiť práce v úseku od Spojovacej ulice po kardiocentrum,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Následne bude ešte na tri dni úplne vylúčená premávka v križovatke ulíc Špitálska a Kasalova.

Prečítajte si tiež

Dopravné obmedzenia

Podľa informácií autobusovej spoločnosti Transdev Slovensko, ktorá zabezpečuje prevádzku MHD v Nitre, vodárske práce ovplyvnia aj cestovné poriadky a trasy vybraných liniek.

Autobusová linka č. 7 v smere na Kalváriu pôjde po Rázusovej ulici, vynechá zastávku 8. mája a zastávku Rázusova obslúži v náhradnej polohe, a to na Rázusovej ulici za križovatkou s Ulicou 8. mája. Zmena trasy bude aj pri autobusovej linke č. 25 v smere na Wilsonovo nábrežie. Medzi zastávkami Rácz. Autobusová stanica a Špitálska pôjde odklonom po Rázusovej ulici a po Ulici 8. mája. Zastavovať bude aj na zastávke Rázusova, smer mesto.

Ďalšie zmeny

Dopravca sa zároveň rozhodol posunúť odchod liniek č. 9 a 25 na mierne skorší čas. „Dôvodom je snaha o zníženie meškania týchto liniek v opačnom smere tým, že sa predĺži vyrovnávací čas medzi spojmi a obmedzí prenášanie meškaní z jedného spoja na druhý,“ vysvetlil Transdev. Efekt sa podľa neho plne prejaví po skončení výluky.

Autobusová linka č. 9 tak pôjde v smere z Klokočiny na Zobor v pracovných dňoch od 6. do 18. hodiny o štyri minúty skôr ako doteraz, a linka č. 25 v smere zo Zobora na Wilsonovo nábrežie o jednu až dve minúty skôr. Tieto zmeny ostanú trvalé aj po skončení výluky.

„Pokiaľ ide o chodcov, pravostranný chodník bude uzavretý, ale chodník po ľavej strane bude po celú dobu prác otvorený a pre chodcov prístupný,“ dodal hovorca Nitry.

Nitrianska radnica v súčasnosti pracuje na projektovej dokumentácii, ktorá predchádza plánovanej rozsiahlejšej rekonštrukcii Špitálskej ulice.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM