Správy

Vodič, ktorý zavinil nehodu autobusu, pôjde na OSEM rokov do väzenia: S odvolaním neuspel

Súd potvrdil rozsudok. Odvolaniu vodiča nákladného auta, ktorý zavinil zrážku autobusu v roku 2019, nevyhovel.

Ilustračný obrázok k článku Vodič, ktorý zavinil nehodu autobusu, pôjde na OSEM rokov do väzenia: S odvolaním neuspel
43
Galéria
Zdroj: TASR

Vodič nákladného auta, ktorý podľa súdu zavinil v roku 2019 nehodu autobusu pri Nitre, pozná svoj trest. Odvolací súd potvrdil pôvodný rozsudok, v ktorom muža poslal do väzenia na osem rokov.

„Odvolací súd nezistil dôvody na zmenu napadnutého rozsudku súdu I. stupňa v prospech obžalovaného a preto odvolanie obžalovaného ako nedôvodné zamietol. Rozsudok súdu I. stupňa je právoplatný dnešným dňom,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Nitre Lena Kiradžiev.

Prečítajte si tiež

Zahynulo 12 ľudí

K nehode došlo 13. novembra 2019 popoludní. Do linkového autobusu narazil pri Malante neďaleko Nitry kamión plne naložený štrkom. Vo vraku autobusu zahynulo 12 ľudí a ďalších 19 sa zranilo.

Nákladné auto šoféroval 63-ročný vodič, ktorý už pred časom priznal svoju vinu, odvolal sa iba voči výške trestu. Podľa znalcov malo jeho auto výrazne podhustené vonkajšie pneumatiky.

V dôsledku toho sa po prejazde pozdĺžnou nerovnosťou na vozovke dostalo do smerovej nestability. Auto sa následne prevrátilo na bok a jeho predná časť zasiahla autobus, ktorý zišiel mimo cesty a prevrátil sa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM