Marek Pindeš Iné športy

VK Ekonóm SPU Nitra úspešný aj v Slovenskom pohári

Volejbalisti Vk Ekonóm SPU Nitra odohrali v stredu podvečer zápas 2.kola Slovenského pohára. Súperom im bolo mužstvo VK Spartak Myjava, ktorí má na súpiske viacero zvučných mien.

Nitra – Myjava 3:0 (17,25,19) Nitra: Ťapušík 3,5b, Hukel J. 3b, Száraz 2b, Kostoláni 16b, Mikušovič 6b, Hukel M 7,5b. (libero: Hruboška, Krajčík 1b, Vavro 9b, Czápa 6b, Gál)

Do stretnutia lepšie vstúpili hostia, no v polovici úvodného setu už prebrali iniciatívu domáci volejbalisti, ktorí ho výborným podaním a obetavou hrou vyhrali pomerom 25:17. Tréner Kalný dal v stretnutí možnosť aj viacerým hráčom z lavičky. Druhé dejstvo začali lepšie opäť hostia z Myjavy, počas celého setu viedli o pár bodov, koncovku však zvládli lepšie Nitrania a set získali napokon vo svoj prospech. Treťom sete si hráči z pod Zobora vypracovali vedenie 12:9 resp. 16:12, na ktoré už nedokázal súper odpovedať. Nitra tak zdolala v 2. kole Slovenského kola tím Myjavy pomerom 3:0. ** Ostatné výsledky 2. kola:** Púchov – Martin 3:2 (-20, 18, –20, 16, 7) na zápasy 1:0 STU Bratislava – VKP Bratislava 3:2 (-19, –18, 17, 21, 12) na zápasy 1:0 Humenné – Prešov 3:0 (18, 16, 9) na zápasy 1:0