Správy

VIZUALIZÁCIE: Nemocnicu v Nitrianskom kraji čaká VEĽKÁ moderniznácia

Komplexnou rekonštrukciou prejdú viaceré pavilóny. Pribudnúť má aj špičkové prístrojové vybavenie.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIE: Nemocnicu v Nitrianskom kraji čaká VEĽKÁ moderniznácia
3
Galéria

Komárňanská nemocnica pripravuje komplexnú rekonštrukciu dvoch svojich pavilónov. Jej výsledkom má byť 60 nových lôžok v troch ošetrovacích jednotkách chirurgicko-traumatologicko-ortopedického oddelenia. „Všetko v súlade s diagnostikou biochemického a hematologického laboratória s prípravou transfúziologických prípravkov,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška.

Ako pripomenul, projekt zahŕňa komplexnú modernizáciu celej budovy a zvýšenie štandardu poskytovanej zdravotnej starostlivosti chirurgického lôžkového pavilónu v jedno- a dvojlôžkových izbách so samostatným hygienickým vybavením. „Naším ďalším zámerom je súčasne v prepojení v pavilóne E s pavilónom urgentného príjmu vytvoriť päť lôžok chirurgickej JIS a 12 lôžok jednodňovej zdravotnej starostlivosti,“ doplnil.

Prečítajte si tiež

Veľká modernizácia

Nemocnica chce zrekonštruovať aj pavilón P vo východnej časti areálu nemocnice. „Plán zahŕňa vytvorenie 20 paliatívnych lôžok a 29 lôžok oddelenia dlhodobo chorých a fyziatricko-rehabilitačného oddelenia,“ povedal Jaška. Komplexnú rekonštrukciu čakajú aj štyri poschodia gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, oddelenia neonatológie a pediatrického oddelenia.

„Zároveň plánujeme aj veľkú investíciu v podobe nákupu zdravotníckej techniky, predovšetkým s doplnením prístrojového vybavenia na onkologickom oddelení, fyziatricko-rehabilitačnom oddelení, paliatíve, vestibulológii a rozšírení operačných sál. Nákup týchto prístrojov je zameraný na zlepšenie kvality a efektívnosti ústavnej zdravotnej starostlivosti,“ priblížil Jaška.

Kedy chcú začať?

Ako vysvetlil, investície sú naplánované v strednodobom horizonte a súvisia získavaním financií z vlastných aj externých zdrojov. „Každá rekonštrukcia so sebou prináša aj zmeny v organizácii či v pohybe pacientov v areáli. Všetko však zabezpečíme tak, aby sme čo najmenej znížili diskomfort pacientov a návštevníkov nemocnice. O všetkých zmenách budeme včas informovať,“ uviedol riaditeľ nemocnice.

Ako doplnil, komárňanská nemocnica investuje do svojej modernizácie už dlhšiu dobu z vlastných zdrojov aj z fondov Európskej únie. „Za posledných päť rokov sme investovali viac ako 22 miliónov eur. V minulom roku to bol napríklad nový urgentný príjem v hodnote 11 miliónov eur, ktorý nemocnica vybudovala aj vďaka európskym fondom. V roku 2023 predstavovala najväčšiu investíciu suma 1,5 milióna eur na vybudovanie špičkového MRi pracoviska,“ dodal Jaška.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Naša nemocnica predstavila svoje rozvojové plány.🔝💯 Komplexnou rekonštrukciou prejdú viaceré pavilóny🏥 a pribudne aj...

Posted by Nemocnica AGEL Komárno on Friday, August 25, 2023
Modernizácia nemocnice v Komárne
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM