Správy

VIZUALIZÁCIA: Liečebné pavilóny nemocnice v Nitre prepojí nadzemný tunel

Fakultná nemocnica v Nitre plánuje vybudovať premostenie medzi pavilónmi. Využívať ho budú pacienti aj zdravotnícky personál. Pozrite sa, ako by mal vyzerať.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIA: Liečebné pavilóny nemocnice v Nitre prepojí nadzemný tunel
Zdroj: Dnes24.sk

Fakultná nemocnica Nitra vypísala súťaž, ktorej predmetom je vybudovanie prepojenia dvoch pavilónov. Ako sa píše v popise zákazky na webe Úradu pre verejné obstarávanie, objekt premostenia je navrhovaný v celej dĺžke ako jednopodlažný uzavretý priestor so zakriveným pôdorysom, výškové rozdiely sú riešené rampami. „Nadzemný komunikačný prepoj bude slúžiť na spojenie Nového liečebného pavilónu s Pavilónom chirurgických disciplín,“ informoval nás riaditeľ FN Nitra, Jozef Valocký.

Premostenie prinesie viacero benefitov pre pacientov i lekárov. „Zabezpečí rýchlejší a bezpečnejší prechod pacientov a personálu v rámci pavilónov, odstráni presun pacientov medzi spomínanými pavilónmi vonkajším priestorom, prechodom cez hlavnú komunikáciu,“ povedal Jozef Valocký, riaditeľ nemocnice v Nitre.

Predpokladaná hodnota zákazky je podľa obstarávateľa 777 127,65 eur bez DPH. „Kryté premostenie, ktoré je navrhované v celkovej dĺžke cca 61 m, je oddiletované na oboch koncoch od existujúcich budov a je vytvorené z nosného skeletu z priestorovej priehradovej oceľovej konštrukcie, s navrhovaným ľahkým obvodovým opláštením a s plochou strešnou konštrukciou umožňujúci prechod resp. prejazd popod nosnú konštrukciu automobilov o svetlej výške 3 600 mm,“ píše sa v opise zákazky.

Zdroj: FN Nitra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM