Lenka Káčerová Rôzne

„Víťazstvo ma prekvapilo.“

22-ročná študentka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity Simona Brečková sa stala historicky prvou Miss Nitra. V rozhovore prezradila niečo o sebe, súťaži a plánoch do budúcnosti.

Prečo si sa rozhodla prihlásiť do súťaže Miss Nitra 2010? Nebolo to moje rozhodnutie. Presvedčil ma priateľ a rodina.

Ako ty hodnotíš prvý ročník tejto súťaže? Ako si vnímala obdobie príprav? Ja osobne som spokojná. S podobnými súťažami však nemám žiadne skúsenosti, preto neviem túto súťaž porovnať s inou. Prípravy, nacvičovanie choreografií, chôdze a podobne som si užívala. Bola to pre mňa nová a myslím, že aj cenná skúsenosť.

Očakávala si víťazstvo? Pripravovala si sa nejako špeciálne na finále? Nič špeciálne som neabsolvovala, ak nerátam tanečnú prípravu a pár návštev vo fitnes centre. Víťazstvo ma prekvapilo.

Do voľnej disciplíny si si vybrala tanec aj keď ako si sama povedala, sa mu nevenuješ. Tak teda prečo práve tanec? Je pravda, že momentálne sa tancu nevenujem, ale zrejme mám naň dispozície, pretože od troch rokov ma mama vodila na gymnastiku, neskôr do tanečno – baletnej prípravy v divadle, navštevovala som aj moderné tance v Domine a spoločenské tance v stredisku na Chrenovej. S tancom som skončila, keď ma na základnej škole prijali do športovej triedy.

Aké sú tvoje záľuby? Čomu sa venuješ popri škole? V prvom rade môjmu priateľovi. Ale teraz vážne, z času načas bicyklujem, rada plávam, v zime lyžujem a najradšej zo všetkého šoférujem.

Študuješ na SPU v Nitre. Aký odbor? Chcela by si sa mu v budúcnosti venovať alebo dáš prednosť modelingu? Študujem vo štvrtom ročníku na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja, odbor manažment rozvoja vidieckej krajiny a vidieckeho turizmu. Neviem čomu sa budem v budúcnosti venovať, modeling určite nie je na celý život.

Kedy si sa prvýkrát stretla s modelingom? Chcela by si sa mu venovať viac? S modelingom zatiaľ skúsenosti nemám. Doteraz som sa venovala hostessingu. Modeling by som chcela vyskúšať, najviac ma láka fotomodeling.

Ako sa o seba staráš? Nijako špeciálne sa o seba nestarám. Myslím, že ako väčšina mladých žien v mojom veku.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti? V prvom rade by som chcela úspešne dokončiť štúdium na vysokej škole. A čo bude ďalej to momentálne neplánujem. Uvidím, čo prinesie život.

Čo by si odkázala dievčatám, ktoré rozmýšľajú nad prihlásením do ďalšieho ročníka súťaže Miss Nitra 2010? Aby sa nebáli a prihlásili sa do súťaže. Každá súťaž je prínosom. Človek objaví v sebe schopnosti, o ktorých ani netušil. Navyše je veľmi príjemné zažiť „ opateru“ štábu odborníkov z oblasti choreografie, vizáže atď. Takže baby nehanbite sa, verte si a vyskúšajte podobnú súťaž!

Foto: archív Simony Brečkovej

Vitazstvo ma prekvapilo
12
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM