Marek Pindeš Iné športy

Víťazný víkend nitrianskych volejbalistov

Volejbalová extraliga mužov pokračovala počas víkendu 17. a 18. kolom.

17. kolo: Púchov – Ekonóm SPU Nitra 2:3 (20, –20, –21, 21, –13) NR: Šompľak 3b, Mikušovič 17b, Száraz 14,5b, Valent 18,5b , Kempa 1b, Czápa 4b (libero: Hruboška, Vavro 3b, Hukel J. 4b, Hlaváč 1b, Mečiar1b)

18. kolo: Ekonóm SPU Nitra – STU Bratislava 3:1 (14,19,–23,24) Nitra: Šompľak 7b, Mikušovič 9b, Száraz 14b, Valent 20b, Vavro 15,5, Czápa 6,5b (libero: Hruboška, Kempa , Hukel J., Hlaváč , Mečiar) Po sobotňajšom úspechu na palubovke Púchova privítali volejbalisti VK Ekonóm SPU Nitra na domácej pôde tím STU Bratislava. Nitrania tak nastúpili proti svojmu bývalému trénerovi Petrovi Kalnému, ktorý momentálne vedie tento bratislavský celok. Úvodné dejstvo bolo jasnou záležitosťou domácich volejbalistov, ktorí súperovi dovolili uhrať iba štrnásť bodov. Aj v druhom sete sa Nitra prezentovala kvalitnou útočnou hrou v poli i na sieti a po víťazstve v sete 25:19 sa ujali hráči spod Zobora vedenia 2:0. Tretí set priniesol domáce zaváhanie v podobe nevynútených chýb čo Bratislavčania zákonite využili, keď vyhrali túto časť hry 25:23 a stav stretnutia znížili na 2:1. Vo štvrtom dejstve boli diváci svedkami vyrovnanej hry. Záver však vyšiel lepšie zverencom domáceho trénera Ľubomíra Pašku, ktorí víťazstvom v sete 26:24 a celkovo v zápase 3:0 zaznamenali po sérii štyroch prehier víťazný víkend.

1. VKP Bratislava 16 14 2 43:19 30
  2. Svidník 15 14 1 44:13 29
  3. Trenčín 16 10 6 36:24 26
  4. Myjava 15 9 6 32:29 24
  5. Nitra 16 8 8 32:36 24
  6. St. Ľubovňa 16 7 9 30:32 23
  7. STU Bratislava 16 6 10 23:33 22
  8. Prešov 16 3 13 19:42 19