Futbal

ViOn otočil zápas proti Nitre: Regionálne derby rozhodol hetrikom Balaj

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zdolali v sobotnom domácom stretnutí 10. kola Fortuna ligy FC Nitra 3:1.

Ilustračný obrázok k článku ViOn otočil zápas proti Nitre: Regionálne derby rozhodol hetrikom Balaj

Regionálne derby sa začalo pre domáci nešťastne. Už v 3. minúte Faško zachytil nepresnú rozohrávku Moška a zoči-voči Chovanovi s prehľadom otvoril gólový účet zápasu. V 12. minúte sa dostal k zakončeniu Balaj, ale Šípoš jeho strelu na dvakrát vykryl. Vyrovnanie priniesla 34. minúte, Kuník na hranici malého vápna nedovolene vrazil do Dugu a nariadený pokutový kop premenil Balaj.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci. V 50. minúte si na Čögleyov center vyskočil Balaj, ktorého hlavičku vytesnil Šípoš na roh. V 53. minúte po Hrnčárovom rohu sa k hlavičke dostal opäť Balaj, ale namieril tesne vedľa ľavej žrde. ViOn išiel do vedenia v 64. minäte, po faule na Hrnčára mali domáci výhodu druhého pokutového kopu.

Loptu si na biely bod postavil opäť Balaj a s prehľadom premenil. V 67. minúte mohlo byť vyrovnané.

Faško priťukol Šefčíkovi, ktorého skvele vychytal Chovan. V 70. minúte mohli domáci streliť tretí gól, ale Grozdanovského strelu vykopol z bránkovej čiary Magda. V 85. minúte brankár Nitry vyrobil hrúbku, lopty sa zmocnil Hrnčár, poslal ju na Balaja a ten hlavou skompletizoval hetrik a spečatil víťazstvo domácich.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Nitra 3:1 (1:1)

Góly: 33., 64. a 85. Balaj (prvé dva z 11 m) – 3. Faško. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: Moško, Chren, Hrnčár, Menich – Kuník, Mustafič, Gatarič

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren – Tóth – Hrnčár (90. Orávik), Grozdanovski (79. Ďubek), Duga, Kyziridis (70. Kovaľ) – Balaj

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorín, Kolčák, Magda – Mustafič, Adamec (84. Šuľa) – Gatarič (67. Šefčík), Faško, Záhumenský (53. Chobot) – Franko (67. Jessus)

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn: „Na toto stretnutie sme sa pripravovali dva týždne. Nepredstavovali sme si taký úvod, aký bol. Napriek tomu bolo vidieť, že sme išli za víťazstvom.“

Gergely Geri, tréner Nitry: „Začali sme dobre, išli sme do vedenia, škoda, že sme nedali aj druhý gól. Po zmene strán sme boli pasívni. Mrzí ma, že sa opäť proti nám kopali dve jedenástky. Máme mladé mužstvo a musíme pracovať ďalej.“

Filip Balaj, útoční ViOn, strelec hetriku: „Hetrik proti môjmu materskému klubu potešil. Sme šťastní za tento výsledok, ktorý sme potrebovali ako soľ. Vedeli sme, o čo v tomto stretnutí ide. Sme radi za tri body, ale už myslíme na ďalšie zápasy.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.