Správy Samospráva

Víkendové sneženie v Nitre: Mesto nasadilo väčšinu mechanizmov, FOTO

Nitriansky magistrát nasadil počas víkendu na zimnú údržbu mestských komunikácií väčšinu svojich kapacít.

Ilustračný obrázok k článku Víkendové sneženie  v Nitre: Mesto nasadilo väčšinu mechanizmov, FOTO
9
Galéria

Od piatka 14. decembra pracovalo na odstraňovaní ľadu a snehu 24 pracovníkov, ktorí sa striedali v štyroch 12-hodinových zmenách. V uliciach mesta odpratávalo sneh a solilo cesty 12 mechanizmov.

Podľa slov Pavla Jakubčina z mestského úradu sa v priebehu soboty a nedele podarilo dostať pod kontrolu všetky komunikácie v správe mesta. Ako však pripomenul, odhrnúť a posoliť všetkých 250 kilometrov ciest chvíľu trvá.

Mestským službám navyše opäť prácu komplikovali nedisciplinovaní vodiči. „Tak tomu bolo aj v sobotu 15. decembra ráno na Zobore. Pre kolíziu áut na letných pneumatikách uviazli takmer na hodinu dva mechanizmy mestských služieb,“ uviedol Jakubčin.

Aj napriek výdatnému víkendovému sneženiu boli podľa vedúceho strediska mestských služieb Ľubomíra Muziku všetky hlavné ťahy v meste sprejazdnené ešte v sobotu dopoludnia. „Pracovalo sa 24 hodín, inak to nejde. Prioritou boli cesty, ale udržiavajú sa aj chodníky, ktoré je mesto povinné vyčistiť do dvanástich hodín od skončenia sneženia,“ dodal Muzika.

Sneženie zasiahlo  Nitru
9
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM