Rastislav Búgel Kultúra

Video: Nitrianska kapela s prvým videoklipom. Speváčku v ňom dobehlo jej alter ego

Slovenská symphonic metalová skupina SYMFOBIA z Nitry nahrala debutový videoklip. Natáčalo sa štyri dni v Nitre, Trnave a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Video: Nitrianska kapela s prvým videoklipom. Speváčku v ňom dobehlo jej alter ego
Zdroj: Dnes24.sk

Šestica hudobníkov na čele s krásnou speváčkou Erikou Strečkovou vydala začiatkom roka 2015 na vlastné náklady debutový album „Way of the Queen“, ktorý obsahuje 9 piesní. „Ohlasy naň boli najmä pozitívne, čo potvrdilo viacero koncertov, ktoré skupina odohrala. Za najväčší úspech sa dá považovať zdieľanie pódia s fínskymi megastar NIGHTWISH v júni v Banskej Bystrici,“ informuje Stanislav Černák.

Držali sa textu

Bolo len otázkou času, kedy príde na rad prvý videoklip a kapela neotáľala ani s ním. Členovia skupiny SYMFOBIA sa takto rozhodli podporiť pieseň „Dragon“. Réžiu, scenár a nakrúcanie mali v rukách Filthy Monkeys Crew. Scenár videoklipu sa drží textu spomínanej skladby.

„Klip sa natáčal v Nitre, scény s kapelou v starom cukrovare v Trnave. Scény pri rieke a v prírode sa natáčali v Trnovci nad Váhom,“ informuje Černák.

Zaujímavosťou je, že mladý slovenský umelec a tatér Igor Hanečák namaľoval a pretvoril pomocou bodypaintingu herečku Beátu Mészárosovú na speváčkine alterego. Bodypainting trval približne 4 hodiny a robil sa minimálne dva razy. „Natáčanie nášho klipu bolo pre mňa opäť niečo nové. Tím chalanov bol naozaj skvelý a aj kvôli nim som si to všetko skvele užila. Podmienky na natáčanie boli trochu náročnejšie, keďže nebolo veľmi teplo a točilo sa hlavne vonku. Herečke, ktorá hrala Dragona, som teda vôbec nezávidela, nakoľko bola takmer celá nahá,“ prezradila svoje pocity z natáčania speváčka Erika Strečková a pokračovala, „Pre mňa to bolo najťažšie pri scéne s jazerom, do ktorého som musela celá vliezť, keď vonku boli všetci v bundách. Myslím, že všetkým okoloidúcim počas nahrávania sme urobili krásny deň, niektorí neváhali a Dragona si aj fotili.“

Postavu maľovali 6 hodín

Videoklip sa natáčal počas štyroch dní. „Prvý deň sa Dragon maľoval približne 6 hodín a umýval asi 2 hodiny. Na druhý deň to šlo už rýchlejšie. Pre mňa to boli krásne dni, veľké zážitky a nové skúsenosti,“ dodala na záver sympatická speváčka.

Video: Nitrianska kapela s prvým videoklipom. Speváčku v ňom dobehlo jej alter e
1
Galéria
Video: Nitrianska kapela s prvým videoklipom. Speváčku v ňom dobehlo jej alter e
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM