Monika Földešiová Rôzne

Vianočné darčeky? Buďte originálni

Oblečenie, kozmetika, knihy a iné drobnosti...To všetko patrí k tradičným darčekom, ktoré si môžete nájsť vy a vaši blízki pod vianočným stromčekom. Ak však chcete, aby im padla sánka od prekvapenia, prečítajte si naše tipy na svojské a zaujímavé da

Aj vy sa každý rok trápite nad tým, čím obdarovať svoju rodinu, priateľov, milovanú osobu? Ak máte dotyčného človeka skutočne radi, je to veľmi jednoduché. Stačí sa len zamyslieť nad tým, čo ich baví, čo sa im páči, čo ich vystihuje. Dôležité je aj počúvať. Určite niekedy počas rozhovoru spomenú, po čom ich srdce túži. A ak nespomenú, stačí vnímať aj ich reakcie, keď sa z niečoho tešia, čomu sa smejú, … .

Darčeky s fotkami S fotkami sa dá narábať od výmyslu sveta. Už takmer všade, kde vyvolávajú fotky, vám ponúknu veľa možností na darčeky. Vytlačené na tričku, šálke, v snehovej gule, vo forme puzzle, kalendára, veľkoplošne na plagát, … Ak už aj tieto výdobytky modernej doby pokladáte za neoriginálne, osobne odporúčam dať sa do toho vlastnoručne – spravte vlastný album fotografií, ku ktorým dopíšete úsmevné komentáre. Ak viete narábať s grafickými programami, skúste spraviť rôzne fotomontáže. Zábavnou a zároveň umeleckou môže byť aj karikatúra, tá však (ak ju nakreslí umelec) stojí nemalé peniaze.

Vlastná výroba Nič blízku osobu nepoteší viac, ak na jeho/jej darčeku zapracujete a ukážete svoje zručnosti. Koráliky na krk či ruku alebo záložka do knihy sa dajú vyrobiť jednoducho. Jednoznačne treba využiť, ak viete šiť, pliesť, maľovať alebo pracovať s nejakým materiálom na úpravu. K fantázii určite netreba obrovský talent, a napokon, určite vo vašom okolí existuje niekto, kto vám rád pomôže.

Niet nad zážitok Niektorí preferujú zážitky oproti hmotným darčekom. Skúste teda vybaviť víkendový pobyt pre rodičov, kúpte lístky na koncert obľúbeného interpreta alebo poukážku do wellness centra Ak chcete niečo extrémnejšie, na rôznych webových stránkach ponúkajú lety balónom, jazdu na závodnom okruhu, na štvorkolkách, bunji jumping a mnoho iných.

V dnešnej dobe má mnoho ľudí z vymýšľania a nákupu darčekov hotové peklo. Darček by mal vyjadrovať nie vianočnú povinnosť, ale radosť a chuť obdarovať niekoho, na kom nám záleží. A práve to je záruka úsmevu na perách vašich blízkych.

Foto: ilustračné

vianocne darceky
7
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM