Rastislav Búgel Iné športy

Vedenie Rytierov odvolalo oboch trénerov: Dôvodom je neúspech na Svetovom pohári!

Vedenie hokejbalového tímu HbK Nitrianski Rytieri sa po štvrťfinálovej prehre s Oberwilom rozhodlo odvolať z funkcií trénerov Richarda Mráza st. a Viliama Somolányiho. Dôvodom bol najmä opätovný neúspech na Svetovom pohári.

Ilustračný obrázok k článku Vedenie Rytierov odvolalo oboch trénerov: Dôvodom je neúspech na Svetovom pohári!
Foto: Rastislav Búgel

Nitrianski Rytieri pred Svetovým pohárom netajili najvyššie ambície. V troch minulých ročníkoch na prvenstvo nedosiahli a v domácom prostredí chceli prestížny turnaj vyhrať. Štvrťfinálová prehra 3:4 so švajčiarskym Oberwilom však tieto plány zmarila. Na neúspech v domácom turnaji doplatila dvojica trénerov, keďže vedenie klubu pár hodín po prehre s Oberwilom odvolalo Richarda Mráza st. a aj jeho rovnocenného kolegu Viliama Somolányiho. „Po sobotňajšom zápase s Oberwilom si vedenie klubu sadlo so sponzormi a výsledkom tohto stretnutia je odvolanie hlavných trénerov. Mrzí nás to, pretože tréner Richard Mráz bol s nami štyri roky a vyhral štyrikrát extraligový titul. Pre nás bol v tejto sezóne prvoradý cieľ vyhrať Svetový pohár. Už tri roky sme sa vyhovárali na to, že nám nevyšiel jeden zápas a žiaľ, aj tentoraz to bolo o jednom zápase,“ uviedol manažér a zároveň aj brankár Nitrianskych Rytierov Stanislav Petrík.

V nedeľňajších zápasoch Svetového pohára o 5.-7. miesto viedol tím Róbert Kašša, no štvornásobný slovenský majster chce trénerskú otázku vyriešiť čo najskôr. „Momentálne hľadáme riešenie, ktoré by pomohlo tímu, aby sa o rok znovu dostal na Svetový pohár a aby na ňom vyťažil maximum zo svojich možností. V rokovaní sme s jedným trénerom zo Slovenska. Boli by sme radi, ak by sme trénerskú otázku vyriešili čo najskôr,“ poznamenal Petrík.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM