Správy

V parku plánujú postaviť novú lávku nad Hangóckou: Obnoviť chcú aj most nad riekou

Mesto má ďalšie plány, ako zveľadiť park a jeho blízke okolie. Rekonštrukcie by sa mohla dočkať aj pešia lávka nad riekou.

Ilustračný obrázok k článku V parku plánujú postaviť novú lávku nad Hangóckou: Obnoviť chcú aj most nad riekou
11
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra

Po rozsiahlej revitalizácii mestského parku za viac ako šesť miliónov eur plánuje nitrianska radnica ďalej modernizovať jeho starú i novú časť. Peniaze na investície chce mesto získať z európskych fondov.

Jedným z projektov je výstavba novej lávky nad jazerom Malá Hangócka. Tu kedysi stál ikonický drevený mostík, ktorý návštevníci parku často využívali na fotenie. Pre jeho havarijný stav ho však museli v roku 2021 demontovať. Magistrát teraz plánuje výstavbu nového premostenia jazera.

Prečítajte si tiež

Projekt je pripravený

„My už máme pripravený projekt, máme vyčíslené náklady a momentálne hľadáme zdroje, z ktorých by sa to dalo financovať. Takže sme projekčne pripravení, je to už len otázka financií,“ vysvetlil vedúci odboru životného prostredia na mestskom úrade Štefan Lančarič.

Pešia lávka

Ďalším projektom je pripravovaná modernizácia lávky pre peších, ktorá ponad rieku Nitra prepája Zobor so Starým parkom.

„Na toto premostenie budeme robiť architektonickú súťaž. Tá lávka nie je vo vyhovujúcom stave a v rámci cyklistickej infraštruktúry by sme ju mohli zrekonštruovať. Dnes sa už na to pripravujú podklady. Obnovený Starý park je skvost a chceme, aby bola v rovnakej kvalite aj táto lávka nad riekou. Aj na tomto prípade vidieť, že pri výstavbe cyklistickej infraštruktúry zároveň pomáhame aj chodcom,“ doplnil primátor Marek Hattas.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM