Webnoviny - Rôzne

V okrese Zlaté Moravce stavajú hrádze, voda stúpa

Obciam v Zlatomoravskom okrese opäť hrozia povodne. Hasiči už chystajú vrecia s pieskom. Najvážnejšia situácia je v Beladiciach - časti Pustý Chotár, kde sa už voda prelieva cez cestu.

(WEBNOVINY) – Obce v okrese Zlaté Moravce sa pripravujú na ďalšiu prívalovú vlnu vody. Vodné toky stúpajú pre dážď, ktorý má podľa predpovedí pretrvať aj v noci. V Ladiciach a v Nevericiach si pripravujú hasiči a obyvatelia vrecia s pieskom. Vážnejšia situácia je v Beladiciach – časti Pustý Chotár, kde sa už voda prelieva cez cestu, obyvatelia robia z vriec priehradu. Vo Vieske nad Žitavou dosiahla hladina rieky Žitava 3,5 metra. Ak stúpne ešte o ďalších desať centimetrov, vyhlásia tu tretí stupeň povodňovej aktivity.

V Kostoľanoch pod Tribečom regulujú pracovníci Povodia Dolnej Nitry bagrami vodné toky. „Voda sa zatiaľ drží v koryte, v noci má však údajne pršať ešte prudšie,“ povedal pre agentúru SITA nitriansky krajský hovorca hasičov Viliam Pánsky. Problémy majú aj obce v okrese Štúrovo, hasiči zasahovali v Gbelciach a Kamennom moste. Voda dnes zaplavila aj pivničné priestory v panelákoch v Topoľčanoch. V levickom okrese hasiči zasahovali v Kalinčiakove a v Tlmačoch.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM