V Nitre vyrastie japonská fabrika: Slávnostnému výkopu predchádzal očistný rituál

Japonská fabrika prinesie do Nitry približne 70 pracovných miest. V novom závode sa budú vyrábať kovové výlisky pre automobilový priemysel.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku V Nitre vyrastie japonská fabrika: Slávnostnému výkopu predchádzal očistný rituál
Zdroj: TASR

Nového investora pritiahla do Nitry automobilka Jaguar Land Rover. Závod G-TEKT za 25 miliónov eur postaví v priemyselnom parku Nitra – Sever spoločnosť G-Tes, s.r.o. Zámer predložila spoločnosť ešte minulý rok.

Očistný rituál

Ako informuje mesto Nitra, slávnostný výkop na stavenisku sa konal v stredu 16. mája. Ako uvádza mesto, podľa japonskej tradície mu predchádzal šintoistický rituál očistenia tohto miesta od duchov, ktorí by mohli zapríčiniť pracovný úraz.

„Viedol ho kňaz, ktorý odriekal očistné formuly a vyzýval božstvá, aby vstúpili na očistené miesta. Nasledoval slávnostný výkop, na ktorom sa zúčastnil veľvyslanec Japonského kráľovstva na Slovensku Jun Shimmi, primátor Nitry Jozef Dvonč, prezident spoločnosti Joshiyki Kassai a konatelia Mitsuo Ischikawa a Nicolas Jones Thomas,“ píše mesto Nitra sa sociálnej sieti.

Práca pre asi 70 ľudí

Vo fabrike má nájsť prácu približne 70 ľudí. Výstavba má trvať 17 mesiacov a realizovať ju má spoločnosť TAKENAKA. Výrobná hala sa bude rozprestierať na ploche viac ako 15-tisíc m2. Podľa dokumentácie zverejnenej ešte minulý rok má takmer 60-tisíc m2 zaberať zeleň, sadové a terénne úpravy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk