Lenka Káčerová Rôzne

V Nitre sa stále stavia!

Na želanie našich čitateľov prinášame doplňujúce informácie o výstavbách nových bytových komplexov v Nitre. Takže tu sú: bytový komplex Dynamik, Čermánske námestie a bytové domy Agria.

Už druhá etapa výstavby bytového komplexu Dynamik (obr. č. 1–5) pozostáva z dvoch obytných domov na Jeleneckej ulici pod Zoborom. V každom dome sú štyri samostatné vchody, celkovo až 109 bytov. V každom vchode bude okrem schodiska aj výťah a taktiež 80 garážových státí v suteréne bytových domov. S realizáciou stavby sa začalo na jar roku 2008, ukončenie je plánované na koniec roka 2009.

Na Čermánskej Južnej ulici vznikajú taktiež bytové domy. V súčasnosti sú vo výstavbe dva bytové domy, ďalšie tri vzniknú v rámci pripravovanej realizácie nového **Čermánskeho námestia **(obr. č. 6–10). V ponuke sú jedno-, dvoj- a trojizbové byty, pre náročnejších klientov veľkometrážne troj- a štvorizbové mezonetové byty. V ponuke, ktorá sa ešte bude rozširovať, je zatiaľ 62 bytov. Parkovanie je riešené garážovými státiami a vonkajšími parkovacími plochami v okolí domov.

Bytový komplex **Agria **(obr. č. 11, 12) sa nachádza v mestskej časti pod Zoborom, v susedstve botanickej záhrady. Celý obytný súbor bude pozostávať z piatich objektov, výstavba bude realizovaná v dvoch etapách. Ukončenie prvej etapy bolo v roku 2006. Druhá etapa pozostáva ešte z troch obytných blokov. Plánované ukončenie nie je známe.

Bytové komplexy
12
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM