Správy

V Nitre sa sobáši aj počas druhej vlny: Nevesta ani ženích nepotrebujú rúško

Mladomanželia si zatiaľ meniť svoje svadobné termíny nemusia. V Nitre druhá vlna pandémie ešte chod matričného úradu neovplyvnila.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre sa sobáši aj počas druhej vlny: Nevesta ani ženích nepotrebujú rúško
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Očakávaná druhá vlna pandémie zatiaľ snúbencom v Nitre nenarušila plány. Aj napriek tomu, že mesto Nitra ja celý okres je od soboty 12. septembra v červenej zóne, v obradnej sieni naďalej sobášia.

„U nás platili dosť výrazné obmedzenia už pred momentom, ako sme vstúpili do červenej zóny. Stále sme v norme pokiaľ ide o povolené počty účastníkov na svadbách a samozrejme, dodržujeme aj všetky ostatné preventívne opatrenia,“ ubezpečil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Situáciu radnica sleduje a na prípadné zmeny a nové nariadenia hygienikov a epidemiológov je pripravená reagovať.

Kto musí mať rúško?

Na september je zatiaľ nahlásených 26 sobášov. Vlani v septembri ich bolo 30.

„Keďže je ešte len prvá dekáda septembra, predpokladáme, že počet sobášov v septembri 2020 ešte porastie. Počet septembrových sobášov tak bude minimálne rovnaký, možno dokonca aj vyšší ako vlani v tomto čase,“ konštatuje hovorca mesta.

Pri civilných sobášoch v obradnej sieni je potrebné dodržiavať niekoľko epidemiologických pokynov.

„Nevesta ani ženích pri obrade nemusia mať ochranné rúško,“ potvrdil hovorca mesta. To však neplatí pre svadobných hostí. Tí sa môžu obradu zúčastniť iba s ochranným rúškom.

Kapacita obradnej sály mesta je obmedzená na maximálne 40 ľudí. „Ak ide o hostí žijúcich v jednej domácnosti, títo môžu sedieť vedľa seba, podmienkou je ponechať jedno voľné sedadlo a až tak si môžu sadnúť príslušníci druhej rodiny,“ upozornil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie