Správy

V Nitre sa bude opäť stavať: Na Chrenovej má vyrásť 232 bytov a apartmánov

Novú rezidenčnú zónu za takmer 30 miliónov eur bude tvoriť päť samostatných poschodových budov. S terénnymi prácami chcú začať ešte tento rok.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre sa bude opäť stavať: Na Chrenovej má vyrásť 232 bytov a apartmánov
3
Galéria

Na okraji mestskej časti Chrenová na ulici Spišská vyrastie v doposiaľ nevyužitej lokalite nová rezidencia. Projekt s názvom Spišská Nitra zahŕňa päť polyfunkčných objektov s 232 bytmi a apartmánmi.

Celková investícia dosiahne takmer 30 miliónov eur, investorom je skupina InTeFi, informoval o tom riaditeľ realitných projektov skupiny Jiří Baďura.

Prečítajte si tiež

Kedy začnú stavať?

Rezidencia už má vydané právoplatné územné rozhodnutie, investor čaká na stavebné povolenie. Územné konanie trvalo oproti predpokladu investora dlhšie pre zapojených účastníkov konania, skonštatoval Baďura.

Prípravné a terénne práce prvej etapy výstavby by sa mali začať ešte v tomto roku, začiatok samotnej výstavby je plánovaný na prvý štvrťrok budúceho roka.

Prepojenie území

Rezidencia Spišská Nitra architektonicky prepojí sídlisko v mestskej časti Chrenová s časťou rodinných domov v katastrálnom území Mikov dvor.

Na pozemku s rozlohou 20 000 štvorcových metrov vznikne päť samostatných rezidenčných budov so štyrmi a piatimi nadzemnými podlažiami, šiesty objekt bude vyhradený pre prevádzky.

Súčasťou rezidencie budú okrem bytov a apartmánov aj komerčné priestory na prenájom. V lokalite pribudne 326 stojísk pre obyvateľov rezidencie i návštevníkov, parkoviská, zelené odpočinkové plochy a nová promenáda s cyklotrasou pozdĺž potoka Selenec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Vizualizácie projektu Spišská Nitra
3
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM