Správy

V Nitre sa bude konať súťaž Region Art: Určená je pre neprofesionálnych výtvarníkov

Neprofesionálni výtvarníci sa môžu prihlásiť do súťaže Region Art. Aká je odporúčaná téma tohto ročníka?

Ilustračný obrázok k článku V Nitre sa bude konať súťaž Region Art: Určená je pre neprofesionálnych výtvarníkov
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pripravuje súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby Region Art. Ako informovalo, amatérski výtvarníci už môžu do súťaže posielať svoje prihlášky. „Posledný termín elektronického prihlásenia je 14. február 2024,“ uviedlo KOS.

Region Art je regionálnym kolom celoštátnej súťaže Výtvarné spektrum. So svojimi prácami sa v ňom môžu prezentovať neprofesionálni výtvarníci od 15 rokov. Odporúčanou témou 61. ročníka podujatia je portrét a krajina. „Súťažnými kategóriami sú maľba, kresba a grafika a priestorová tvorba,“ informovali organizátori.

Prečítajte si tiež

Ako pripomenuli, na objektívne hodnotenie súťažných diel bude dozerať porota v zložení z odborníkov z radov výtvarných umelcov a pedagógov odborných škôl.

„Hlavným cieľom podujatia je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecký i odborný rast umelcov pomocou poznávania, realizácie a prezentácie výtvarnej tvorby,“ doplnili organizátori. Súťažné diela budú súčasťou výstavy, ktorá v priestoroch KOS v Nitre potrvá od 7. do 22. marca.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM