Rastislav Búgel Správy

V Nitre pribudol učiteľ s prestížnym titulom: Tento pedagóg bol vymenovaný za profesora

Nitrianska UKF spoznala meno nového profesora. Menovací dekrét si prevzal priamo z rúk prezidenta Andrej Kisku. Pozrite, ktorý nitriansky vysokoškolský učiteľ sa ponovom môže pochváliť týmto titulom.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre pribudol učiteľ s prestížnym titulom: Tento pedagóg bol vymenovaný za profesora
Zdroj: TASR

Na slovenské vysoké školy pribudne 26 nových profesorov. Menovacie dekréty im v utorok v Prezidentskom paláci odovzdal prezident Andrej Kiska. Nových profesorov budú mať napríklad odbory katolícka teológia, environmentálne inžinierstvo, sociálna práca, záchranné služby, či pravoslávna teológia a manažment.

Z prestížneho akademického titulu sa môže po odovzdaní menovacích dekrétov tešiť pedagóg UKF v Nitre. O ktorého konkrétne ide?

Novým profesorom sa stal doc. RNDr. Ján Kraic, PhD. v odbore biológia z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Na Slovensku podľa Kisku treba nájsť odpovede na mnoho ťažkých otázok v oblasti školstva. Napríklad ako merať skutočnú kvalitu vysokých škôl, do akej miery by učivo malo byť prispôsobené požiadavkám praxe, alebo ako zvýšiť odbornú vedomosť študentov. „Som presvedčený o tom, že je nesmierne dôležité, aby ste sa do tejto diskusie o budúcnosti nášho školstva zapojili práve vy, ktorí zažívate školstvo na vlastnej koži, ktorí patríte medzi tých najlepších,“ uviedol vo svojom príhovore Kiska.

Vymenovaným profesorom prezident pripomenul, že od dnes budú na nich kladené vyššie nároky, a to nielen odborné, ale aj ľudské. „Od dnes takmer každý váš čin, každé vaše rozhodnutie bude utvárať obsah slov profesor, profesorka v očiach študentov, ale aj celej našej krajiny,“ zdôraznil.

FOTO: Noví profesor spod Zobora
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM