Monika Földešiová Rôzne

V Nitre prerušilo vysielanie rádio Hey

Rádio Hey, ktoré sa prezentovalo v slovenskom éteri od 15. júla 2005 slovenským a českým hudobným formátom, prerušilo od utorka 1. februára vysielanie.

Rádio Hey vysiela na šiestich frekvenciách, dopravu modulácie zo štúdia na vysielače prostredníctvom satelitu realizuje pre rádio spoločnosť Towercom, ktorá aj šíri signál na troch vysielačoch v Banskej Bystrici, Ružomberku a Nitre. Podľa neoficiálnych informácií Towercom vypol trasu aj vysielače pre neplnenie finančných záväzkov rádia. „Vzniknutú situáciu nebudem komentovať,“ uviedol pre TASR generálny riaditeľ rádia Milan Urbaník.
Vysielanie rádia nie je dostupné ani na internete, to znamená, že štúdio v tomto čase nevysiela. „Na odstránení príčiny pracujeme,“ dodal Urbaník.
Písomnú informáciu o tejto skutočnosti Rada pre vysielanie a retransmisiu zatiaľ nedostala. Vysielateľ je podľa zákona o vysielaní a retransmisii č. 308/2000 Z. z. povinný oznámiť zmenu do 15 dní od jej uskutočnenia. Rada môže odňať licenciu, ak vysielateľ v priebehu kalendárneho roka nevysielal nepretržite 30 dní.
Rádio Hey vysiela na základe licencie R/88, platnej od 22. 7. 2004 do 22. 7. 2012, ktorú dostala spoločnosť GES Slovakia. Jej vlastníkom bola česká spoločnosť New Age Investment, ktorá v závere roka 2010 podiel predala Prvému finančnému družstvu so sídlom v Piešťanoch. Rada pre vysielanie schválila tento prevod 7. decembra minulého roku. Dlhodobé finančné problémy Rádia Hey a držiteľa licencie vyvrcholili v priebehu decembra, keď po výpovedi odišli prakticky všetci moderátori, ktorým rádio dlhuje honoráre za tri aj viac mesiacov.
„V týchto dňoch riešime otázky technického vybavenia a vysielania,“ povedal pre TASR Marko Duditš, ktorý je novým investorom poverený riešiť ďalšie fungovanie rádia.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM