Správy

V Nitre má vzniknúť približne 60 odberných miest: Radnica pripravuje mapu

Prípravy na plošné testovanie sú v plnom prúde. K dispozícii majú byť desiatky odberných miest aj stany.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre má vzniknúť približne 60 odberných miest: Radnica pripravuje mapu
9
Galéria
Zdroj: TASR/AP

V Nitre už uzavreli výzvu na pomoc pri testovaní. Prihlásilo sa do nej 680 ľudí. V nasledujúcich dňoch ich chce radnica kontaktovať s ďalšími inštrukciami.

Ako informoval magistrát na sociálnej sieti, testovať sa bude aj v stanoch. „V spolupráci so športovými klubmi a ľuďmi pracujúcimi v kultúre, napríklad zvukármi, sa nám podarilo zabezpečiť desiatky stanov zadarmo. Za toto im patrí obrovská vďaka. Navyše títo ľudia a organizácie sú koronakrízou postihnutí asi najviac, takže skutočne klobúk dole,“ uviedla radnica.

Na príprave testovania momentálne pracuje veľká časť mestského úradu. Záujem pomáhať aj priamo pri testovaní prejavili aj niektorí zamestnanci úradu a pár mestských poslancov.

Mapa odberných miest

V Nitre by malo byť počas víkendu približne 60 odberných miest. Radnica pracuje na ich mape.

Podľa predbežných informácií je radnica v rokovaní aj s Agrokomplexom, ktorý by mal poskytnúť časť priestorov. Ako problematické sa podľa hovorcu javia telocvične bez dvoch rôznych vstupov, ktoré sú nevyhnuté pre účely testovania. Hovorca mesta potvrdil, že naďalej neplánujú poskytnúť priestory tried základných a materských škôl.

Drive-in testovanie

„O presnom zozname budeme informovať v najbližších dňoch. Koordinujeme sa aj s ďalšími mestami, aj prostredníctvom videohovoru s primátormi a zástupcami Únie miest Slovenska. Mestá a obce pracujú na plné obrátky, aby koncom týždňa všetko fungovalo, ako má,“ informoval magistrát.

Ďalšou formou testovania má byť tzv. drive-in testovanie. Podľa radnice sú vybrané tri lokality a o štvrtej na Priemyselnej ulici sa rokuje.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Nitra počas druhej vlny pandémie koronavírusu
9
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie