V Jelenci v okrese Nitra prichádzajú k urnám viac voliči v slovenskej časti obce

Voľby aj v tejto obci zatiaľ prebiehajú bez komplikácii. Vyššiu volebnú účasť má podľa miestnej komisie okrsok v slovenskej časti obce.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku V Jelenci v okrese Nitra prichádzajú k urnám viac voliči v slovenskej časti obce
Zdroj: TASR

V národnostne zmiešanej obci Jelenec v okrese Nitra s viac ako 2000 obyvateľmi prebiehajú voľby do samosprávnych krajov bez problémov a komplikácií. Záujem o ne však ľudia zatiaľ veľmi neprejavujú.

Doterajšia účasť

Do volebnej miestnosti v časti obce, kde žijú prevažne voliči maďarskej národnosti, prichádzali doteraz ľudia iba sporadicky. „Priebeh je pokojný, zatiaľ sme nezaregistrovali žiaden priestupok ani podnet. Tu je skôr maďarská strana obce a dolná časť je viac slovenská. U nás je zatiaľ účasť podobná tej v minulých voľbách. Zatiaľ sa zdá, že približne tak by to mohlo byť aj teraz, ale ešte uvidíme, ako to bude poobede a večer,“ uviedla zapisovateľka okrskovej volebnej komisie v Jelenci Mária Molnárová.

Pokojný priebeh

Pokojný priebeh majú voľby aj v okrsku v dolnej časti obce, v ktorej je menší počet zapísaných oprávnených voličov, prevažne slovenskej národnosti. „Máme ich síce menej, ale chodia, je to dosť dobré. U nás zvyknú ľudia prichádzať skôr dopoludnia, ale určite prídu aj neskôr. Uvidíme, ako to bude vyzerať večer,“ povedala Daniela Penzešová z volebnej okrskovej komisie v Jelenci.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR