Rastislav Búgel Hokej

V gólovej prestrelke výhra Martina: Na domácom ľade porazil hokejistov z Nitry

Viacerí diváci ešte nestihli zaujať svoje miesta v hľadisku a už padli tri góly. V súboji štvrtého s piatym tímom tabuľky sa ujali vedenia domáci Martinčania, keď po 95 sekundách Kokavec prestrelil Trenčana.

Ilustračný obrázok k článku V gólovej prestrelke výhra Martina: Na domácom ľade porazil hokejistov z Nitry

Domáci sa nestačili ani radovať, lebo o 18 sekúnd bolo vyrovnané, keď strelu Mezeia tečoval za chrbát martinského brankára Macík. O ďalších 117 sekúnd viedol opäť Martin po dorážke Pokrivčáka. V bránke Nitry potom Trenčana vymenil Valent. V ďalších minútach sa striedali útoky na oboch stranách a brankári sa museli mať na pozore. Hokejisti spod Zobora nevyužili dve presilové hry a Martin v úvode druhého dejstva taktiež nevyužil 65-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. V 27. minúte Ordzovenský a po ňom Stümpel stroskotali na pozornom Dzubinovi. Obe mužstvá bojovali o každý puk, na ľade sa odohrávalo množstvo osobných súbojov, hralo sa hore-dole.

V 33. minúte Nitru podržal Valent po tutovke Jokeľa. V 35. minúte bol na mieste Dzubina po strele Stümpela. Martin bol v závere tretiny lepší. V 36. minúte hákoval Kabáča pri úniku Kuzma, domáci hráč z trestného strieľania prekonal Valenta a zvýšil na 3:1. V 39. minúte pomohla hosťom šťastena, keď Tabaček opečiatkoval žŕdku.

Zverenci trénera Dorniča pokračovali aj v treťom dejstve vo výbornom výkone. V 44. minúte sa predviedol Skladaný a pridal štvrtý gól MHC. Potom však domáci zabudli na zadné dvierka a Štefanka v 48. minúte znížil. Hostia sa v ďalších minútach snažili urobiť niečo s výsledkom. Podarilo sa im to v 58. minúte po góle Macíka vo vlastnom oslabení. Ten istý hráč mal v 59. minúte vyrovnanie na hokejke, ale Dzubina potvrdil, že je veľkou oporou Martina. Záver bol mimoriadne dramatický. Hostia odvolali 101 sekúnd pred koncom brankára, ale domáci sa s vypätím všetkých síl ubránili. Martin tak pokračuje vo víťaznom ťažení na domácom ľade a aj v siedmom stretnutí tejto sezóny bol úspešný.

MHC Martin – HK Nitra 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Ivan Dornič, tréner Martina: „Som nesmierne šťastný, že sme vyhrali nad Nitrou a odplatili sme jej prehru z prvej časti súťaže. Chlapci podali výborný výkon, za stavu 4:1 sme mali aj ďalšie šance. Žiaľ, nepremenili sme ich a chlapci sa potom zbytočne uspokojili. Nitra využila dve naše chyby a znížila na rozdiel gólu. Z jasného stretnutia sme si spravili drámu, nakoniec so šťastným koncom pre nás. Opäť nás podržal veľmi dobre chytajúci Dzubina.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Začiatok stretnutia bol divoký, tak sme si to nepredstavovali. Zápas sa lámal v polovici druhej tretiny. My sme síce ustáli oslabenie o dvoch hráčov, ale potom domáci pri našom tlaku využili našu chybu a odskočili na 3:1. V závere duelu sme výrazne pridali a znížili na 3:4. Pri power play sme vyvinuli obrovskú snahu po vyrovnaní, ale bolo už neskoro.“