Rastislav Búgel Rôzne

V Domine majú dôvod na radosť: Po denných táboroch sa len zaprášilo!

Záujem rodičov i detí o letné tábory bol v Nitre tento rok už tradične vysoký. Centrum voľného času (CVČ) Domino pripravilo celkovo deväť turnusov, ktoré sú už momentálne všetky plne obsadené.

Ilustračný obrázok k článku V Domine majú dôvod na radosť: Po denných táboroch sa len zaprášilo!
Zdroj: TASR

Dnes sa skončil prvý tábor zameraný na rozvoj umeleckej tvorivosti, divadlo, výtvarné a tanečné umenie. Druhý turnus, nazvaný Malí výmyselníci, sa začína v pondelok 13. júla. Deťom ponúkne netradičné hry, súťaže, skladanie papierových modelov a zábavu v krytej plavárni, v jazdeckom klube i na dopravnom ihrisku. Ďalšie turnusy potrvajú až do 21. augusta. Ako informovalo vedenie CVČ, letné tábory s názvami Štvorlístok, Slniečko, Bambuľkovo, Kamaráti, Vševedko, Zajko športovec a Motýlik budú deťom ponúkať aktivity zamerané na umenie, šport, tvorivosť i ekológiu. Spojené sú tiež s návštevami plavárne, kynologického klubu, jazdiarne, parku, požiarnej zbrojnice a múzeí.

Okrem letných táborov pripravilo CVČ Domino pre deti počas letných táborov aj rôzne vzdelávacie aktivity. Po škole mažoretiek, ktorá sa skončila dnes, sa už od pondelka 13. júla začína Letná výtvarná škola, v rámci ktorej budú účastníci maľovať na hodváb, batikovať tričká a vyrábať rôzne predmety z keramiky, drôtu, dreva a kameňa.

Deťom vo veku od štyroch do šiestich rokov sú určené tanečno-pohybové aktivity v súbore Borinôčka. Zvládnutie tanečných základov ponúkajú najmenším deťom aj Lienky. Paletko im zasa pomôže spoznať tajomstvá výtvarného umenia. Domino okrem toho deťom ponúka aj kurz aranžovania či účasť v speváckom zbore.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM