Monika Földešiová Kultúra

V Divadle A. Bagara predstavili 14 kníh slovenských autorov

V Štúdiu Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre predstavili 14 najnovších kníh slovenských spisovateľov. Nové diela autorov, ktorých tvorba sa v mnohých prípadoch týka Nitry, boli prezentované na piatkovom stretnutí členov Literárneho klubu Janka Jesen

„Jednou z kníh je aj Almanach Nitra 2011, ktorý už tradične dáva príležitosť na publikovanie pre desiatky autorov,“ uviedol spoluorganizátor podujatia Peter Korec. Almanach Nitra vychádza už od 90. rokov minulého storočia. Jeho čitatelia si už zvykli na to, že obsahuje zaujímavé a analytické hodnotenia histórie, ale aj súčasných pochodov v spoločnosti.

Predstavené boli aj diela nedávno zosnulého Laca Zrubca „Poludnica“ a „Žofia Bosniaková“, spisovateľa Stanislava Háberu „Popísané páperie“ a „Spovede z dymu“, či dielo Petra Korca „A prešlo päť rokov“. Čitatelia sa môžu zoznámiť aj so zborníkom „Život a dielo Pavla Stanislava“, s knihou Natálie Muránskej „Ruská literatúra v recepcii prof. A. Červeňáka“, či s knihami Ľudovíta Čutríka „Sága slovenskej dediny IV.“, Jozefa Hikla „Z poľovníckych posedov“, Petra Kormana „Svitanie“, Jozefa Hlavačku „Moje míľniky“ a Mariána Krčíka „Prieval“, uviedol Korec. Knihami slovenských spisovateľov návštevníkov Literárneho klubu Janka Jesenského sprevádzal literárny vedec Andrej Červenák, ktorý zároveň predstavil aj svoje dielo Štyridsať statí o slovenskej literatúre.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM