Rastislav Búgel Rôzne

Užite si valentínske čaro: Najromantickejšie lokality ako stvorené na prechádzky

Najromantickejší deň v roku je opäť tu a zaľúbení premýšľajú, ako najlepšie stráviť Valentína. Niektorí ľudia vymýšľajú originálne darčeky, iní zase organizujú fascinujúce výlety. No romantiku si môžete užiť aj v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Užite si valentínske čaro: Najromantickejšie lokality ako stvorené na prechádzky
Zdroj: Rastislav Búgel

Lámete si hlavu s problémom, kam zobrať svojho partnera na Valentína? Chcete vymyslieť niečo, aby ste sa cítili so svojou polovičkou príjemne a pritom si nepredstavujete stráviť 14. február iba v reštaurácií? Máme pre vás päť tipov, kam môžete v tento deň zobrať svoju lásku a nič tým určite nepokazíte. Obyčajná prechádzka v príjemných častiach Nitry poteší snáď každého. Aj takto sa totiž dá oslavovať Valentín.

Nitrianska kalvária

Pokiaľ aj vy patríte medzi poriadne romantické duše, nitrianska kalvária je pre vás ako stvorená. Skúste sa so svojou polovičkou vybrať popri krížovej ceste až na vrchol kalvárie. Najlepšie, ak tak spravíte tesne pred západom slnka, ktorým sa môžete z vrcholu kopca pokochať. Aj keď slnko zapadne, výhľad na rozsvietenú Nitru, ktorú budete mať ako na dlani, je na nezaplatenie. „Kalváriu jednoducho milujem! Romantika na vás dýcha na každom kroku. Počas cesty hore sa neotáčajte a vystúpte pri posledné zastavenie až za tmy. Keď sa potom otočíte, na ten výhľad už tak ľahko nezabudnete,“ prezradila nám Miriam.

Park a drevený most

Trocha tej povestnej romantiky si môžete užiť aj medzi stromami nitrianskeho parku. Príjemná podvečerná prechádzka, pohľad na vysvietený Nitriansky hrad a pokojná atmosféra určite potešia.

Príjemným spestrením môže byť aj posedenie v tieni stromov pri Malej Hangócke, chovnom rybníku ktorý pretína drevený most.

„Na tom moste sme mali s manželom svadobné fotenie a okamžite sme si ho zamilovali. Príjemná atmosfére a lavička pod vŕbou sú skvelým doplnkom celkovej atmosféry,“ povedala Silia.

Dražovský kostolík

V našom výbere najromantickejších miest nesmie chýbať ani kostolík nad Dražovcami. Aj tu sa množstvo zamilovaných párov rozhodlo zvečniť pamiatku na svoj veľký deň svadobným fotením. V náruči prírody si užijete krásny výhľad s nádychom histórie. A navyše, pokiaľ turistike práve neholdujete, s autom sa ku kostolíku dostanete na vzdialenosť niekoľkých desiatok metrov.

„S priateľkou máme Dražovský kostolík veľmi radi. Ten pokoj sem často láka množstvo zamilovaných párov. Kostolík je krásny vždy – pod snehom, pri západe i východe slnka, ale aj počas dňa, vždy má svoje čaro. Lúka navôkol neho je dobrá na prechádzku, sedenie v tráve alebo malý piknik. Je to také multifunkčné miesto pre každého romantika,“ prezrádza Tomáš.

Promenáda pri rieke

Svoje čaro má za každého ročného obdobia aj prechádza popri rieke Nitra. Zvoliť si môžete rôznu dĺžku trás, všetko podľa chuti. Pomáha tomu niekoľko mostov rozmiestnených v dobrej vzdialenosti. Po ceste zaručene stretnete iné zamilované páry a športovcov.

No pokiaľ sa vydáte ďalej mimo centra mesta, prechádzku so svojou polovičkou si užijete dosýta.

Nitriansky hrad

Čo by to bolo za výpočet najromantickejších miest v meste pod Zoborom, keby sme doň nezahrnuli Nitriansky hrad? Ten láka turistov rovnako ako domácich.

Po zaplatení symbolického vstupného si môžete užiť prechádzku po jeho zákutiach. Čo tak prejsť k hradnej studni, vhodiť do nej mincu a spolu so svojou polovičkou si niečo priať? Hrad ponúka aj príjemný výhľad a očarí aj svojou atmosférou.

„Keby som si mala vybrať miesto na romantickú prechádzku, určite by bolo rozhodovanie ľahké. Najprv Nitriansky hrad a potom motkanie sa v podhradí medzi domami, ktoré si toho istotne mnoho pamätajú,“ vraví o svojich romantických predstavách Dominika.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie