Aktualizované Hokej

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HK Nitra 4:1 a v sérii vedú 2:0. Tretie stretnutie je na programe v nedeľu 4. apríla v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Útočníci Nitry bezzubí aj v druhom zápase: Jediný gól Corgoňov strelil obranca Bodák
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Úvod zápasu vyšiel lepšie Nitre, hoci ako prvý musel zasahovať Cowley. Po 43 sekundách však Bodák vystrelil na Parksovu lapačku a puk sa dokotúľal za bránkovú čiaru. Vyrovnať mohol v presilovke Rapáč, ale prejsť puku do bránky zabránila zlomená hokejka na ľade. Nitrania zlepšili v porovnaní so stredajším zápasom hlavne pohyb, ďalšie ich šance mali Holešinský a Tvrdoň. V prvej tretine však ďalší gól nepadol.

Na začiatku druhej tretiny hrala Nitra presilovku, ale Parks Slovan podržal. Onedlho išiel na trestnú lavicu aj Buček, ale Kytnár takmer potrestal laxnosť Nitry. Slovan v týchto chvíľach stupňoval tlak a v polovici zápasu vyrovnal. O'Donnell dostal puk do jazdy a strelou švihom prekonal Cowleyho. O 96 sekúnd neskôr už domáci viedli, keď so puk pred bránkou našiel Matoušek a nekompromisne skóroval. Ďalšiu zmenu skóre mohla priniesť záverečná päťminútovka druhého dejstva, ale Harris, Tvrdoň a ani Rapáč nepremenili samostatné nájazdy. Vyrovnanie nepriniesla ani šanca Slováka.

Iba 17 sekúnd sa hrala tretia tretina, keď sa po výbornom forčekingu dostal puk k Matouškovi a útočník Slovana strelil svoj druhý gól v zápase – 3:1. Nitra sa mohla ešte dostať na dostrel, ale Tvrdoň nevyužil veľkú šancu. V 50. minúte definitívne rozhodol o triumfe Slovana Gašpar, keď v presilovej hre z pravej strany nezadržateľne poslal puk do siete. Nitrania v závere odvolali brankára, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 30. O'Donnell (Gašpar), 32. Matoušek (Zigo, Rapáč), 41. Matoušek (Rapáč, Zigo), 50. Gašpar (Harris, Meszároš) – 1. Bodák (Slovák, Tvrdoň). Rozhodovali: Snášel, Kalina – Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 9:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

• stav série 2:0

Slovan: Parks – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Valach – Buček, Harris, Gašpar – O'Donnell, Kytnár, Šišovský – Matoušek, Zigo, Rapáč – Lukošík, Bortňák, Kundrík – Jendek

Nitra: Cowley – Bodák, Mezei, Nemec, Švarný, Pupák, Vitaloš, Hřebíček, Ege – Holešinský, Slovák, Tvrdoň – Žitný, Hrnka, Finlay – Fominykh, Kollár, Bajtek – Minárik, Šiška, Drábek

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Bol to z našej strany lepší výkon ako včera. Ale naša hra momentálne nie je na takej úrovni, aby sme Slovan zdolali. Mali sme presilovky, ale na rozdiel od Slovana sme nedávali góly.“

Róbert Döme, tréner Slovana: „My sme nezačali podľa predstáv, inkasovali sme lacný gól. Ale postupne sme sa zlepšovali a napokon sme zvíťazili. Vedeli sme po prvej tretine, že máme silu a dokážeme zápas otočiť.“