Úspešný vstup do Svetového pohára: Rytieri porazili fínsky tím

Nitrianski Rytieri bojujú na domácej pôde počas Svetového pohára v hokejbale. Tím spod Zobora si pripísal úspešný štart.

Ilustračný obrázok k článku Úspešný vstup do Svetového pohára: Rytieri porazili fínsky tím

Ambície nitrianskeho hokejbalového tímu sú vysoké. Titul Svetového šampióna medzi tímami zatiaľ nemá. Domáce prostredie turnaja by mohlo byť výhodou. Rytieri do turnaja vstúpili víťazne.

V zápase hranom na dve 15-minútové časti sa v 5.minúte presadil domáci Cebo. Fínsky tím hnaný výbornými fanúšikmi však hlavy nesklonil. V 11.minúte sa o vyrovnanie postaral Viitanen. Dve minúty pred prestávkou sa však Rytieri opäť radovali z gólu, tentoraz zásluhou Königa (2:1).

Po zmene strán bola hra v rukách domáceho tímu. Fínskych hokejbalistov už takmer nepúšťali do vyložených šancí. Navyše pridali dva góly v podaní Beniača a Ceba. Nitra tak obstála v prvom stretnutí Svetového šampionátu tímov v hokejbale a porazila fínsky Siivikkalan Pelikassist presvedčivo 4:1.

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra – Siivikkalan Pelikassit 4:1 (2:1)

SVETOVÝ POHÁR: Nitra - Pelikassit