Úspešný vstup do sezóny: O víťazstve Nitry rozhodol v závere zápasu Hrnka

V piatkovom zápase 1. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti HK Nitra na ľade HK Poprad 3:2. V 56. minúte strelil víťazný gól Tomáš Hrnka.

Ilustračný obrázok k článku Úspešný vstup do sezóny: O víťazstve Nitry rozhodol v závere zápasu Hrnka

Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe. S pribúdajúcimi minútami dostávala hra spád i zápletku. Do vedenia šli ako prví hostia z Nitry. Po Lantošiho strele nevedeli dlho popradskí hráči upratať puk do bezpečia a tak po sérii dorážok sa medzi tri žrde napokon trafil Kollár – 0:1. Vyrovnanie prišlo v 11. minúte. Najprv Matej Paločko šikovne pred Cowleym tečoval nahodenie od modrej. Brankár Nitry puk s ťažkosťami vyrazil, ale Mešár ho pohotovým zakončením spomedzi kruhov dostal do siete a začínalo sa odznova. V ďalšom priebehu nebezpečne hrozili iba „kamzíci“. Najprv sa do prečíslenia dostal Matúš Paločko, ale namiesto prihrávky na nabiehajúceho Zagrapana zvolil strelu švihom, s ktorou si brankár Nitry poradil. V závere 17. minúty sa opäť do úniku predral Matúš Paločko, po jeho kľučkách ratoval Nitru pred inkasovaním na bránkovej čiare Cowley. Následne sa ešte situácia posudzovala na videu, ale puk bránkovú čiaru neprekročil.

Druhú tretinu odštartovali lepšie domáci hráči. Už po dvoch minútach hry lovili Nitrania puk z bránky. Peknou akciou sa blysol obranca Erving a pre Zagrapana už nebol problém upratať puk do odkrytej časti bránky – 2:1.

Hostí rýchly gól nezlomil.

Ukážkovo zakombinovali počas presilovej hry a v 26. minúte strelou k bližšej žrdi Vošvrdovej brány prinavrátil rovnovážny stav Dauda. Minúty postupne plynuli a z ľadu sa vytratila kombinačná hra. Tá bola kúskovaná častými nepresnosťami i zakázanými uvoľneniami na obidvoch stranách. V závere druhého dejstra sa Popradčania dostali pod tlak, ale „corgoni“ z optickej prevahy vedúci zásah nevyťažili.

Tretie dejstvo odštartovali Popradčania presilovou hrou, v ktorej toho veľa nevymysleli. Misky váh na domácu stranu mohol na začiatku 47. minúty nakloniť Handlovský. Puk z jeho hokejky mieriaci do šibenice Cowley vytesnil. Presilovku si zahrali aj hostia. Mali však problém usadiť sa v útočnom pásme. V 50. minúte dostal ideálny pas do jazdy Skokan, ani on ale v súboji jeden na jedného na brankára hostí nevyzrel. Štyri a pol minúty pred koncom riadnej hracj doby sa domáci zamotali pred vlastnou striedačkou. K puku sa dostal Hrnka a „teplomerom“ zmeral Vošvrdovi teplotu – 2:3. Vzápätí mohol pridať gólovú poistku Žitný, ale vo veľkej príležitosti vyhorel. Na konci 58. minúty stiahol popradský lodivod po oddychovom čase. Poprad už ale nevyrovnal ani počas hry v šestici.

HK Poprad – HK Nitra 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 11. Mešár (Matej Paločko, Lušňák), 22. Zagrapan (Erving, Vandas) – 6. Kollár (Nemec, Lantoši), 26. Dauda (Lantoši, Kollár), 56. Hrnka (Tvrdoň). Rozhodovali: Tvrdoň, Baluška – Synek, Stanzel, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Poprad: Vošvrda – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Hudec, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Bjalončík – Mešár, Lušňák, Matej Paločko – Šotek

Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Nemec, Pupák, Bodák, Vitaloš, Pätoprstý – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Čaládi, Šiška, Minárik

Peter Mikula, tréner Popradu: „Bolo to z našej strany komplikované. Prehrávali sme osobné súboje. Chýbala nám priamočiarosť, mali sme v kombinácii veľa nepresností. Na konci sme to bohužiaľ pokazili.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Vedeli sme, že domáci tím ma veľkú ofenzívnu silu. Zamerali sme sa na pokrytie ich prvej formácie. Vďaka oslabeniam sme napokon zápas zvládli.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.