Úspech nitrianskych hádzanárok: V mestskej hale porazili Senicu

Nitrianske hádzanárky uspeli na domácej palubovke. V jednoznačnom zápase pokorili Senicu.

Ilustračný obrázok k článku Úspech nitrianskych hádzanárok: V mestskej hale porazili Senicu

V I. hádzanárskej lige žien bolo počas nedele 16. marca na programe 14. kolo súťaže. V mestskej hale na Klokočine hostil domáci tím UDHK ŠG Nitra súperky zo Senice.

Dobrý úvod zápasu

Zápas začali lepšie nitrianske hádzanárky. Súperkám dovolili ohroziť nitriansku bránu iba sporadicky. Nitra si postupne vypracovala náskok, ktorý si domáce hádzanárky dokázali udržať počas celej úvodnej tridsaťminútovky (19:9).

Nitra nezaváhala

V druhom polčase 15. kola I. hádzanárskej ligy žien sa prebrali ak súperky. Do nitrianskej siete poslali 13 presných zásahov. Nitra však bola stále aktívnejším družstvom. Po druhom polčase sa tak hádzanárky z klubu UDHK ŠG Nitra tešili z víťazstva sa stavu 37:22.

UDHK Nitra – Senica 37:22 (19:9)

V 15. kole vycestujú nitrianske hádzanárky na zápas do Zlatnej na Ostrove (22. marca o 17:00 hodine).

UDHK Nitra - Senica  37:22