Monika Földešiová Basketbal

Urbanovci spôsobili šok

Na dnešnom zápase na žilinskej palubovke sa zverenci basketbalového trénera Ľubomíra Urbana postarali o prekvapenie.

**BK Váhostav-SK Žilina – BK Bemaco SPU Nitra 64:56 (23:11, 14:11, 12:16, 15:18) ** Najviac bodov: Stojanovič 19 (4 trojky), Šoška 17, Závodný 11 – Clemente 19, Majok 14, Nuber 11 TH: 23/13 – 29/16, Fauly: 27 – 24, trojky: 7 – 4, rozhodovali: Zubák, Szibilla a Ryšavý, 350 divákov.

V 28. kole mužskej basketbalovej extraligy vycestovali hráči Nitry do Žiliny. Šnúra 10 žilinských prehier sa zastavila práve v tomto zápase, kedy sa hráčom posledného tabuľkového tímu podarilo vyhrať nad donedávna vedúcou Nitrou. Od začiatku zápasu diktovali tempo zápasu Žilinčania, čo sa prejavilo aj na skóre, keď hostia dokázali za prvú štvrtinu streliť iba 11 bodov. Druhá štvrtina bola už vyrovnanejšia, ale Žilinčania si držali dvojciferný náskok. Nakoniec sa odchádzalo do šatní za polčasového skóre 35:22. Po prestávke začali zverenci Ľubomíra Urbana znižovať manko, stále to však nestačilo na zverencov Olivera Vidina. Vysokoškoláci sa síce snažili v záverečnej štvrtine o zdramatizovanie zápasu, ale nič také sa nestalo. Nitra si teda pripísala druhú prehru v rade.

Jozef Mečiar (technický vedúci Nitry): „My sme podali veľmi zlý výkon, hlavne prvý polčas bol katastrofálny. Vybuchli všetci hráči, všetci podali podpriemerný výkon. Nikoho nemôžeme hodnotiť kladne. Dali sme veľký časový priestor Šilinskisovi, aby sa chytil, ale to sa nestalo. Cez neho dávali súper veľa košov, kým Šilinskis dal 4 body. Majokovi zapískali strašne veľa krokov, ďalší robili straty, bol tam zlá streľba, zlé riešenia situácií, som veľmi sklamaný.“