Monika Földešiová Basketbal

Urban: Handlová dostala krídla

V 29. kole basketbalovej extraligy mužov vycestovali hráči BK Bemaco SPU Nitra do Handlovej, kde chceli nazbierať body. Podľa slov trénera Ľubomíra Urbana však domáci tím disponoval skvelou formou.

MBK Handlová – BK Bemaco SPU Nitra 91:87 (19:15, 24:21, 21:29, 27:22) Najviac bodov: Anthony Jones 31, Hampton 27, Madaj 9 – Clemente 30, Žiak 16, Nuber 15 TH: 17/15 – 19/15, fauly: 16 – 19, trojky: 12 – 6, rozhodovali: Šramko, Lamoš, Turček, 800 divákov

Do zápasu nastupovali tímy v odlišných pozíciach, Handlová povzbudená víťazstvom v hornonitrianskom derby si chcela udržať svoju víťaznú sériu, naopak hostia z Nitry chceli ukončiť 2-zápasovú šnúru prehier. Avšak od úvodného hvizdu mali prevahu na palubovke Handlovčania, ktorí držali vedenie v prvej štvrtine. Hostia sa spočiatku držali, ale v druhej štvrtine sa podarilo domácim navyšovať svoje vedenie v zápase. Po polčase svietilo na svetelnej tabuli skóre 43:36 pre domácich. Po prestávke sa ale obraz hry zmenil, Nitrania zlepšili hru a začali manko znižovať. Na konci tretej štvrtiny dokonca viedli o bod, takže sa diváci mohli tešiť na zaujímavú záverečnú štvrtinu. Do nej vstúpili opäť lepšie zverenci Tibora Jányho, no vysokoškoláci spod Zobora sa nevzdali a dokonca 90 sekúnd pred koncom viedli o bod. Potom sa však k slovu dostal domáci hráč Anthony Jones, ktorý zariadil dôležité víťazstvo pre Handlovú v pomere 91:87. Nitra si teda pripísala tretiu prehru vonku za posledných 8 dní.

Ľubomír Urban (tréner Nitry): „Oproti zápasu v Žiline sme urobili podstatný obrat v prístupe k zápasu. Handlová dostala krídla, také víťazstvo, aké dosiahla v Prievidzi, hráčov jednoznačne povzbudilo. Handlová má momentálne dobrú formu, dirigent Jones je v plnení svojich úloh famózny. Domáci nás dnes predčili hlavne v streľbe z poľa a útočnej efektivite."