Hokej

Urážky a vulgarizmy na štadióne: Nitru potrestali za správanie fanúšikov

Hokejové kluby môžu byť potrestané za správanie fanúšikov na štadiónoch. To je aj aktuálny prípad, ktorý sa dotkol HK Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Urážky a vulgarizmy na štadióne: Nitru potrestali za správanie fanúšikov
64
Galéria

V piatok 24. januára Nitra na svojom ľade privítala hokejovú Duklu. V dôležitom zápase 43. ligového kola však domáci ťahali za kratší koniec. Gól z hokejky Scheidla nemohol stačiť na 5 presných zásahov Trenčína.

Na zápas si však spätne posvietila aj Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH).

Disciplinárna komisia zasadala 6. februára. Rozhodla o previnení, za ktoré bude musieť klub HK Nitra zaplatiť pokutu.

„Disciplinárne obviná športová organizácia HK Nitra s.r.o. (EČČ 155) sa uznáva vinnou zo spáchania disciplinárneho previnenia nešportové správanie sa divákov podľa čl. 1 II. oddielu II. hlavy osobitnej časti Disciplinárneho poriadku SZĽH, ku ktorému došlo v zápase EXS č. 296 HK Nitra vs. HK DUKLA Trenčín zo dňa 24.01.2020 tým, že v čase 26:33 stretnutia došlo zo strany divákov domáceho mužstva k skandovaniu vulgárnych urážok smerom k súperovi,“ píše sa v uznesení Disciplinárnej komisie SZĽH.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hokejový klub HK Nitra dostal za toto previnenie pokutu vo výške 300 eur.

„Disciplinárne obvinená športová organizácia je súčasne povinná v zmysle čl. 51.2. písm. b) všeobecnej časti DP SZĽH uhradiť čiastku 70,– EUR za zápis trestu uvedeného v tomto uznesení. Splatnosť stanoveného poplatku za zápis trestu je určená do 7 dní odo dňa doručenia rozhodnutia, prevodom na bankový účet SZĽH,“ píše sa ďalej v uznesení.

Disciplinárna komisia v rovnaký deň udelila pokutu vo výške 300 eur aj pre Detvu, kedy malo prísť k urážkam na stranu rozhodcov. Za urážky smerom k súperovi bola sumou 300 eur potrestaná aj Banská Bystrica, kedy sa mali fanúšikovia previniť v zápase proti HC Košice.

Nejedná sa o prvé pokuty, ktoré DK SZĽH za tento prečin udelila. V správe zo 17. januára sa napríklad hovorí o rovnakom treste pre Slovan, Zvolen, Košice, Trenčín a Poprad.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 1:5 v 43. kole
64
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie