Futbal

Upršaný zápas body nepriniesol: FC Nitra s domácou prehrou proti Senici, FOTO

V upršanom počasí sa do prvej vážnejšej príležitosti dostala Senica. Po ich rohovom kope nebezpečne hlavičkoval Dias. Brankár Šípoš výborným zákrokom podržal svoj tím.

Ilustračný obrázok k článku Upršaný zápas body nepriniesol: FC Nitra s domácou prehrou proti Senici, FOTO
66

Zverenci trénera Ščasného dlho smútiť nemuseli. V 11. minúte sa po presnom centri Castaňedu presadil hlavou na zadnej žrdi Sadam Sulley a bolo 0:1. Ďalšie zaujímavé príležitosti sa potom zrodili až po polhodine hry. Najskôr nepresne zakončil aktívne hrajúci Sulley a o minútu neskôr sa nepodarilo skórovať ani domácemu Šefčíkovi. V 35. minúte sa hosťom podarilo svoj náskok zvýšiť, keď obrana Nitry dala v šestnástke Sofianovi El Moudanemu príliš veľa priestoru a ten peknou strelou k vzdialenejšej žrdi nezadržateľne skóroval – 0:2. Náskok mužstva zo Záhoria mohol byť do polčasu aj vyšší, no šance Klapana či Castaňedu zostali nevyužité.

Nitra mala výborný vstup do druhého polčasu. Už po šiestich minútach sa dokázala vrátiť naspäť do zápasu, keď center z ľavej strany z kopačky Chobtota si Yenne snažiaci sa ubrániť útočníka Ristovskeho nešťastne sklepol do vlastnej brány. Radosť domácich z kontaktného gólu však netrvala dlho.

V 63. minúte po priamom kope Lovra Cveka sa lopta dostala až do päťky, kde osamotený Joss Didiba pohodlne hlavou doprial Senici znova dvojgólový náskok. Hostia sa potom už zatiahli na vlastnú polovicu a umne strážili dobrý výsledok. V 78. minúte ho dokonca zveľadili, keď po rýchlom protiútoku sa dostal k lopte Castaňeda, parádnou zasekávačkou sa zbavil a následne presnou strelou zvýšil náskok Senice na 4:1. V zostávajúcom čase si už Záhoráci svoj náskok bez väčších problémov postrážili.

FC Nitra – FK Senica 1:4 (0:2)

Góly: 51. Yenne (vlastný)- 11. Sulley, 35. El Moudane, 63. Didiba, 78. Castaňeda. Rozhodovali: Pavlík – Tomčík, Vitko – Kišš, ŽK: Podhorin – Castaňeda, 582 divákov

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Farkaš, Magda – Vrábel (72. Fabiš), Faško – Šefčík (46. Bilovský), Gatarić (46. M. Fábry), Chobot – Ristovski

Senica: Vorel – Didiba, Dias, Favaro Amaral, Klapan (83. Ramirez) – El Moudane, Cvek – de Assis, Yenne, Castaňeda (84. Akinyoola) – Sulley (86. Baumgartner).

Marián Süttö, tréner Nitry: „Mrzia ma lacné góly, ktoré sme aj dnes inkasovali. Počet gólov z posledných 3 zápasov je viac ako katastrofálny. Posledná časť zápasu bola už ako exhibícia. Naši išli morálne dole. Nedokázali sme s tým zápasom už nič spraviť. V druhom polčase sme prestriedali, ale tretí gól nás úplne zlomil a rozhodol tento zápas.“

Michal Ščasný, tréner Senice: „Zápas sa mi hodnotí dobre, pretože sme získali tri body a vyhrali vysokým rozdielom. Pripravoval som chlapcov na to, že nás nečaká nič ľahké. Ani Nitra a ani my nepatríme na tie pozície, kde momentálne sme. Zápas to potvrdil. Výsledok je pre Nitru veľmi krutý. V priebehu zápasu boli nebezpeční, mali dobré veci. Nám pomohol gól na 3:1. Potom sme už boli viac na lopte. Za stavu 2:0 alebo 2:1 to však stále bolo otvorené.“

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

FC Nitra - FK Senica 1:4 v 11. kole