Monika Földešiová Rôzne

UKF je v balíku

Dva úspešné projekty sa budú realizovať na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva, dva na Filozofickej fakulte a jeden na Fakulte prírodných vied.

(WEBNOVINY) – Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre získala na päť projektov 2 646 466 eur zo štrukturálnych fondov. Dva z nich pripravuje Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva – virtualizáciu fakulty a tvorbu nového študijného programu. Ako agentúru SITA informovala Marta Zaťková z Katedry psychologických vied, fakulta bude prvou na Slovensku, ktorá sa stane virtuálnou vo všetkých študijných programoch. Na projekt získala 974 990 eur z operačného programu Vzdelávanie. Prvý rok bude orientovaný na prípravu elektronických materiálov pre výučbu, prvé disciplíny by mali pilotne fungovať od roku 2011. V rámci druhého projektu vznikne bakalársky študijný program Sociálne služby a poradenstvo so špecializáciou na kariérové poradenstvo. Fungovať by mal od akademického roka 2011/2012, na jeho prípravu získala fakulta 407 760 eur.

Filozofická fakulta získala 413 567 eur na tvorbu medziodborového študijného programu Masmediálne štúdiá – francúzsky jazyk s využitím informačno-komunikačných technológií. V súčasnosti ho začína pripravovať. Ďalším úspešným projektom na Filozofickej fakulte je Vzdelávanie divadlom, pracovať na ňom budú od septembra 2010 do augusta 2013, získaná dotácia bola vo výške 848 495 eur. Fakulta prírodných vied začína v týchto dňoch realizovať projekt A-Centrum Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre – Centrum inovatívneho vzdelávania. Termín ukončenia projektu za 948 283 eur je apríl 2013.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM