Rastislav Búgel Rôzne

Ukážte, akí ste lokálpatrioti a koľko toho viete o známej nitrianskej dominante (kvíz)

Hrdo sa týči nad nitrianskym parkom a špeciálne ho netreba predstavovať ani cezpoľným. Nitriansky hrad je bez pochýb jednou z hlavných dominánt nášho mesta. Otestujte sa, ako dobre ho poznáte.

Ilustračný obrázok k článku Ukážte, akí ste lokálpatrioti a koľko toho viete o známej nitrianskej dominante (kvíz)
Foto: Rastislav Búgel

Nitriansky hrad je jednou z najkrajších pamiatok, ktoré možno obdivovať pod Zoborom. Je symbolom dávnej histórie a bezpochýb aj dominantou Nitry, ktorá láka turistov. Ukážte, akí ste lokálpatrioti a trúfnite si na 10 otázok, týkajúcich sa práve Nitrianskeho hradu.

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Ako dobre poznáte dominantu Nitry?

Otestujte sa aj v iných oblastiach! Overte si, či poznáte nitrianskych športovcov, známe osobnosti z nášho regiónu, notoricky známe fakty o Nitr, alebo či máte prehľad v letných prázdninových atrakciách nášho regiónu.

Čítajte tiež:

Romantické piatky na hrade: Premietanie super filmu a nočné prehliadky

Nevšedné zážitky na hrade: TIETO akcie nás ešte počas leta čakajú!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM