Futbal

Tréner Nitry po zápase v Michalovciach: Nezaslúžili sme si vyhrať!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali v sobotnom domácom stretnutí 20. kola Fortuna ligy FC Nitra 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Nitry po zápase v Michalovciach: Nezaslúžili sme si vyhrať!
Zdroj: Rastislav Búgel

Úvod zápasu bol obojstranne opatrný, zaujímavejšie momenty boli k videniu po štvrťhodine. Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 18. minúte, keď sa domáci Sidibé dostal za obranu Nitry, ale jeho strele ľavačkou chýbala razancia aj presnosť. Hostia túto výstrahu nevzali vážne a krátko nato inkasovali. Vojtko vyhral súboj pri rohovej zástavke a po jeho prihrávke Kvocera zblízka otvoril skóre – 1:0. Potom sa dlho hralo najmä medzi šestnástkami. Spoza pokutového územia bola aj strela Ristovského v 36. minúte, ktorú zastavila pravá žrď Kirovej bránky.

V 60. minúte sa o druhý gól Michaloviec snažil Kolesár, ktorý však individuálnu akciu zakončil iba strelou do hráča hostí. Nitrania sa dlho nevedeli dostať do súvislejšieho tlaku, naopak v 70. minúte mohli inkasovať. Striedajúci Kountouriotis však zakončil pohľadnú kombináciu iba vedľa bránky a krátko nato nebol na opačnej strane úspešný ani Gatarič. Záver zápasu „spestrila“ potýčka Savvidisa s Farkašom, po ktorej dostali obaja červené karty.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 1:0 (1:0)

Gól: 20. Kvocera. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Kolesár, ČK: 90. Savvidis po 2. ŽK – 90. Farkaš, 1204 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Konstantidis, Carrillo, Pino Soler, Vojtko – Grič – Kvocera (67. Kountouri­otis), Savvidis, Žofčák (73. Danko), P. Kolesár – Sidibé (90.+2 Neofytidis)

FC Nitra: Šípoš – Podhorín, Farkaš, Magda, Šurnovský (71. Vrábel) – Daniel (85. Danek), Faško – Chobot, Gatarič, Muleme – Ristovski

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Blahoželám našim chlapcom k víťazstvu. Nebol to ľahký zápas, to víťazstvo bolo vydreté. Po zápase s Trenčínom a prehre 1:8 sme toto víťazstvo potrebovali za každú cenu. Prvých 30 minút bolo v poriadku, boli sme častejšie na lopte než súper. Bol to ťažký zápas najmä na psychiku. Vieme, že náš výkon nebol ideálny, ale podstatné sú body, ktoré sú pre nás dôležité.“

Anatolij Demianenko, tréner FC Nitra: „Bol to ťažký zápas s veľkým množstvom súbojov. My sme si ho však nezaslúžili vyhrať. Spravili sme viacero detských chýb. Naši hráči mali chuť vyhrať, keďže vedia, že bojujú o záchranu, ale nevyšlo to.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.