Tréner Kmeč po prehre 0:9: Zodpovednosť je momentálne na mne a plne ju beriem

Nitrianski hokejisti vybuchli pred domácim publikom. Od Košíc inkasovali 9 gólov, presadiť sa nedokázali.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Kmeč po prehre 0:9: Zodpovednosť je momentálne na mne a plne ju beriem
62

V úvodnej tretine bolo na ľade iba jedno mužstvo. Košice jasne prevalcovali Nitru. Už v 30. sekunde otvoril skóre strelou švihom Chovan. V 5. minúte zafungovala súhra exnitranov a Bortňák naservíroval puk priamo na hokejku Rapáča – 0:2. O tri minúty využil dvojnásobnú početnú výhodu Haščák a ten istý hráč v 13. minúte strelil aj štvrtý gól Košíc. Do bránky Nitry sa postavil Šimboch, no ani ten si dlho nulu neudržal. V 15. minúte ho prekonal Skokan a Nitra prehrávala už zahanbujúco 0:5.

Druhá tretina priniesla zlepšenie zo strany Nitry, aspoň v počte inkasovaných gólov. Košice dokázali skórovať iba raz. V 28. minúte ponúkol Chovan hetrik Haščákovi a ten jeho výzvu neodmietol – 0:6. Brankár Košarišťan bol prakticky bez práce. Nitrania sa trápili aj v presilovej hre o dvoch hráčov. Gólom neskončil ani sporadický závar pred bránou „oceliarov“, o ktorý sa postarali Kollár s Lušňákom.

V 44. minúte mal na hokejke čestný gól Nitry Scheidl, ale prestrelil bránku. Na opačnej strane neudržal puk v lapačke Šimboch a Skokan dorazil do odkrytej bránky – 0:7. Ôsmy gól Košíc strelil úspešným tečom Majdan. Fanúšikovia Nitry sympaticky nič nevzdali a aj napriek hrozivému skóre začali ešte viac povzbudzovať svoje mužstvo. Nitrania sa snažili zaznamenať aspoň jeden gól, ale ich snaha vyšla naprázdno. Skóre zápasu sa zastavilo na 0:9, v záverečných sekundách o tom rozhodol štvorgólový Haščák.

HK Nitra – HC Košice 0:9 (0:5, 0:1, 0:3)

Góly: 1. Chovan (Majdan, Koch), 5. Rapáč (Bortňák, Koch), 8. Haščák (Belluš, Chovan), 13. Haščák (Belluš, Chovan), 15. Skokan (Bezúch, Čížek), 28. Haščák (Chovan, Skokan), 46. Skokan (Haščák, Chovan), 50. Majdan (Koch, Skokan), 60. Haščák (Skokan, Chovan). Rozhodovali: Goga, Valach – Gegáň, M. Orolin, vylúčení: 9:7, navyše: Kerbashian 10 minút za nešportové správanie sa, Blackwater 5+DKZ za napadnutie – Zeleňák 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:6, oslabenia: 0:0, 2288 divákov

Nitra: Hanuliak (13. Šimboch) – Mezei, Rais, Pupák, Š. Nemec, A. Sloboda, M. Versteeg, Hlinka – Blackwater, Kollár, Csányi – Scheidl, Kerbashian, Minárik – Rác, Lušňák, Fominych – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík – Fetkovič

Košice: Košarišťan – T. Slovák, Koch, Čižek, Zeleňák, Bučko, Repe, Růžička – Majdan, Chovan, Haščák – Klhúfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Belluš – Milý, Suja, Jokeľ

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Výsledok je katastrofálny. Momentálne nespĺňame parametre, aby sme boli konkurencieschopným tímom ako Košice. Zároveň im gratulujem k výsledku, aj za pekný hokej. Myslím si, že zodpovednosť je momentálne na mne a plne ju beriem.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Viem, že sme neboli lepší o deväť gólov. Niekedy má tím vývoj zápasu na svojej strane a ten bol jednoznačne dnes na našej strane. Dali sme rýchle góly, potom sme pridali ďalšie v presilovkách a už to bolo náročné pre domácich. Košarišťan si zaslúžil nulu. Konečne sme dali nejaké góly z presiloviek. V nich sme sa doteraz trápili. Vieme, že Nitra mala dosť šancí a naši hráči na oslabenia odviedli solídnu prácu.“

HK Nitra - HC Košice 0:9 v 7. kole